Avíza

Príznaky cukrovky u mužov

Príznaky cukrovky u mužov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cukrovka sa niekedy môže rozvíjať, pretože príznaky sa ignorujú. Americká asociácia pre cukrovku hovorí, že existujú nové štúdie, ktoré naznačujú, že včasné odhalenie cukrovky môže pomôcť zlepšiť šance človeka na vyhýbanie sa výsledkom, ktoré môžu zahŕňať slepotu, amputáciu a prípadne smrť. Je dôležité čo najskôr nahlásiť akékoľvek príznaky lekárovi.

Identifikácia

Cukrovka bráni telu regulovať množstvo glukózy, ktorá vstupuje do krvného riečišťa. Inzulín je hormón, ktorý telo používa, aby sa zabezpečilo správne rozloženie glukózy alebo cukru v tele. Nadbytok glukózy v krvi môže mať za následok nebezpečne nízku hladinu energie v bunkách tela, čo môže viesť k poškodeniu vnútorných orgánov, ako sú srdce, oči a obličky.

účinky

Príliš veľa cukru v krvi môže mať za následok celý rad ochorení, vrátane srdcových chorôb a mozgovej príhody, straty zraku, problémov s obličkami, ktoré môžu viesť k infekciám moču a zožltnutiu kože označovanej ako žltačka, trvalé poškodenie nervov a amputácia končatín. Muži môžu tiež zažiť sexuálne podmienky, ako je napríklad erektilná dysfunkcia.

Potenciál

Príznaky cukrovky u mužov sa niekedy môžu na prvý pohľad zdať neškodné. Medzi tieto skoré príznaky patrí časté nutkanie na močenie, nadmerný hlad alebo smäd, nevysvetlená strata hmotnosti a pocit únavy alebo ospalosti. Ako sa stav zhoršuje, môžu si muži všimnúť, že sa ľahko podráždia, majú neustály úzkostný pocit a že majú dočasné problémy so zrakom, ako je rozmazané videnie alebo dvojité videnie.

Dôležité informácie

Niektoré z príznakov spojených s cukrovkou sa môžu vyskytnúť s väčšou závažnosťou u mužov. Problémy so zrakom by mohli postúpiť do stavu úplnej slepoty. Muži sú tiež viac naklonení pociťovaniu príznakov srdcových problémov spojených s cukrovkou, ako je bolesť v oblasti stehien a zadku ihneď po fyzickom cvičení. Muži tiež čelia riziku amputácie končatín v dôsledku komplikácií súvisiacich s cukrovkou, ktoré sú takmer trikrát vyššie ako riziko ženy.

Prevencia / Solution

Muži by mali zvážiť podniknutie krokov na zníženie svojich šancí na cukrovku. Niektoré z vecí, ktoré môžu muži urobiť, aby pomohli znížiť svoje riziko cukrovky, je pravidelné cvičenie, ktoré pomáha zostať v rovnováhe a schudnúť, redukovať alebo prestať fajčiť cigaretu, prestať alebo znižovať spotrebu alkoholu a znižovať príjem cukrov v potravinách, ako je sóda pop a cukríky.