Info

Ako kúpiť chrániče holení pre bojové umenia


Pri kúpe holennej stráže bojových umení by ste mali brať do úvahy typ cvičených bojových umení. Mnoho návrhov chráničov holennej stráže možno zhruba rozdeliť do dvoch hlavných kategórií. Jednou kategóriou sú thajské chrániče holení a druhá je Zmiešané bojové umenia alebo MMA. Thajské chrániče holení majú všeobecne priehlavkovú ochrannú podložku a sú upevnené okolo teľa pomocou nastaviteľných popruhov, zatiaľ čo chrániče holení MMA majú ponožkovú štruktúru, ktorá sa ovinie okolo nohy. Preto je meranie dĺžky holene rozhodujúce pre kúpu oboch druhov, ale pre chrániče holennej kosti MMA je potrebné meranie obvodu lýtka.

Krok 1

Zmerajte obe holene flexibilnou meracou páskou začínajúcou tesne pod kolenom a končiac ohybom členka. Ak kupujete chrániče holení MMA, zmerajte obvod oboch nôh okolo najhrubšej časti tela. Pretože vaše nohy môžu mať rôzne veľkosti, porovnajte tieto merania a vyberte si najväčší rozmer dĺžky holene a obvodu lýtka a vyberte si holennú ochranu.

Krok 2

Porovnajte svoje merania s tabuľkou veľkostí značky holennej chrániče, ktorú chcete. Vyberte si veľkosť chrániče holennej kosti, ktorá sa najviac blíži vašim rozmerom bez toho, aby ste museli ísť ďalej. Ak je napríklad dĺžka holení 14 palcov a veľká veľkosť na mape začína na 14,5 palca, zakúpte si strednú veľkosť.

Krok 3

Ak je to možné, skúste na holení v obchode alebo na vzorke v centre bojových umení, aby ste sa uistili, že je fit správne a či je holenný chránič pohodlný.

Krok 4

Zakúpte si najkvalitnejší holenný chránič, ktorý si môžete dovoliť. Nakupujte kožu, ak je to možné, pretože je to najlepší krycí materiál, ale existujú aj iné odolné a pohodlné syntetické možnosti. Skontrolujte tiež čalúnenie a kvalitu šitia. Thajské chrániče holení sú zvyčajne ťažšie a budú mať viac vypchávky ako chrániče holení MMA a chrániče na priehlavku sú obzvlášť dôležité na ochranu vašich menších kostí nôh.

Tip

  • Ak si kúpite chrániče holení na súťaž, obráťte sa na svojho inštruktora bojových umení alebo na pravidlá svojho riadiaceho orgánu pre bojové umenia. Ak vaše zariadenie nebude schválené, nebudete môcť súťažiť. Pravidlá niektorých súťaží neumožňujú holennú ochranu, preto sa používajú iba pri zápasoch.
  • Kúpte si ďalší ochranný výstroj spolu s holennými chráničmi potrebnými pre váš typ bojových umení, ako sú napríklad brušné chrániče, zábaly na ruky, podpery členkov a rukavice na tašky.

Zdroje