Avíza

Známky infekcie MRSA a močových ciest


Mnoho ľudí má základnú infekciu močových ciest a verí, že ju môžu liečiť doma. Keď sa však k UTI pridá MRSA, daná osoba môže byť čoraz viac a rýchlejšie chorá. Znaky MRSA-UTI môžu napodobňovať ďalšie symptómy UTI, ale existujú určité špecifické znaky, ktoré treba sledovať.

Fakty

CDC uvádza, že približne 25 až 30 percent populácie je kolonizovaných baktériami Staphylococcus aureus (t. J. Baktérie majú vo svojej nosnej dutine). Baktérie obvykle vstupujú do tela osoby z otvorenej rany, porezanej, boľavej, katétrovej alebo dýchacej trubice. Jedinci s oslabeným imunitným systémom sú náchylnejší na túto infekciu. Ale možno si ani neuvedomíte, že ste boli infikovaní MRSA-UTI, až kým nebudete veľmi chorí.

Horúčka

Horúčka nad 100,5 by sa mala brať veľmi vážne. Ak má osoba MRSA-UTI, jej horúčka sa môže rýchlo vystreliť. Môže byť tiež chladená a nemôže sa zahriať. Toto je dôležitý znak toho, že sa infekcia zhoršuje a musí vyhľadať lekársku pomoc.

Bolesť brucha

Národná knižnica medicíny uvádza, že bolesť boku alebo boku je častým príznakom MRSA-UTI. Mnoho ľudí sa sťažuje na pocit tlaku a bolesti v dolnej časti brucha. Počas močenia môžu mať tiež pálenie alebo tlak. Toto je najzákladnejší znak, ktorý spájame s UTI. Toto označenie by sa však malo brať vážne, keď je spojené s inými príznakmi, pretože by to mohlo znamenať, že máte závažnú infekciu.

Inkontinencia

Ako sa infekcia zvyšuje, niektorí ľudia strácajú schopnosť kontrolovať močenie. Môžu naraz vytiecť moču alebo úplne stratiť kontinenciu. Tento symptóm sa zvyčajne spája s bolesťou brucha, ale každý je iný a u niektorých pacientov sa môže vyskytnúť iba jeden z týchto príznakov.

Nevoľnosť

Nauzea je ďalším častým príznakom MRSA-UTI. Nevoľnosť sa môže zvyšovať a viesť k zvracaniu, pretože telo zápasí s bakteriálnymi toxínmi.