Avíza

Čo je Augmentin Duo Forte?

Čo je Augmentin Duo Forte?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Augmentin Duo Forte je antibiotikum značené penicilínom, ktoré je viazané na lekársky predpis a obsahuje ako svoju účinnú látku typ penicilínu nazývaného amoxicilín a kyselinu klavulanovú. Amoxicilín obsiahnutý v Augmentin Duo Forte bojuje s baktériami v tele, zatiaľ čo kyselina klavulanová pomáha znižovať odolnosť určitých baktérií, ktoré by normálne dokázali prekonať účinky amoxicilínu, čím sa účinok lieku rozšíri. Augmentin Duo Forte vyrába farmaceutický výrobca GlaxoSmithKline.

Použitie

Antibiotiká sa používajú na liečbu širokého spektra telesných infekcií spôsobených baktériami. Antibiotiká nebudú pôsobiť proti vírusovým infekciám, ako je napríklad nachladnutie alebo chrípka. Augmentin Duo Forte sa používa na liečbu infekcií na hrudníku - ako je bronchitída alebo zápal pľúc - ušné infekcie, sínusitída, infekcie kože a infekcie močových ciest a močového mechúra, ako je cystitída. Tablety Augmentin Duo Forte sa užívajú perorálne a vzhľadom na spôsob, akým fungujú antibiotiká - infekcia sa môže cítiť lepšie, aj keď zlé baktérie sú stále prítomné - je potrebné dokončiť celý predpísaný postup.

Histórie

Augmentin Duo Forte obsahuje amoxicilín, liek zo skupiny antibiotík penicilínu. Penicilín bol pôvodne a náhodne objavený v roku 1929 Alexander Fleming. Celosvetová výroba antibiotík sa začala v 40. rokoch 20. storočia a odvtedy sa vo veľkej miere používajú na liečbu bakteriálnych infekcií na celom svete. V dôsledku bežného používania antibiotík sa u mnohých kmeňov baktérií vyvinula rezistencia na antibiotiká používané na ich liečbu.

Dôležité informácie

Kombinácia amoxicilínu a kyseliny klavulanovej od Augmentinu mu poskytuje širšie antimikrobiálne spektrum - to znamená, že je účinná proti širokému spektru baktérií. Nevýhodou je, že toto širšie spektrum zvyšuje pravdepodobnosť, že baktérie vyvinú rezistenciu na liečivo. Gastrointestinálne vedľajšie účinky, ako je hnačka, sú pri použití Augmentinu pravdepodobnejšie ako pri iných antibiotických výrobkoch. Okrem toho, hoci je používanie Augmentínu zriedkavé, môže viesť k poškodeniu pečene. Pretože Augmentin Duo Forte je značkovou verziou kombinácie amoxycilínu a kyseliny klavulanovej, jej cena je zvyčajne vyššia ako cena jej generických konkurentov.

Patent

Americký patent na Augmentin bol udelený v roku 1984. V roku 2002 americký súd považoval patenty výrobcu na Augmentin za neplatné, čo fakticky otvorilo trh pre ostatných farmaceutických výrobcov na výrobu generických neznačkových verzií Augmentinu. Napriek odvolaniu súdneho rozhodnutia bol GlaxoSmithKline neúspešný a v súčasnosti existuje niekoľko generických verzií tejto drogy.

Výstraha

Lieky sa majú užívať iba po konzultácii s lekárom. Všetky lieky majú možné riziká a vedľajšie účinky a váš primárny lekár má najlepšiu kvalifikáciu na to, aby ich zvážil vzhľadom na vaše potreby a lekárske zázemie. Ak ste alergický na penicilín, nemali by ste užívať Augmentin Duo Forte.