Avíza

Fish and Chicken Diet


Sacharidy, bielkoviny a tuky sú všetky dôležité živiny, ktoré by mali byť súčasťou zdravej výživy. Ryby a kuracie mäso sú preferovanými proteínmi, pretože obsahujú nižšie množstvo nasýtených tukov a uhľohydrátov. Obsahujú tiež najvyššie množstvo vitamínu B3, ktorý produkuje energiu. Americká asociácia srdca (AHA) navrhuje mať najmenej dve porcie rýb týždenne (pozri zdroje).

Príprava kuracieho mäsa

Či už používate kurča s kosťou alebo vykostené, je dôležité pripraviť kurča na varenie. Vyberte kurča z obalu a uistite sa, že je dobre rozmrazené. Odrežte kožu z kurčaťa, umyte kurča studenou vodou a osušte suchou papierovou utierkou. Kuracie mäso položte na čistý tanier až do varenia.

Kuracie mäso na varenie

Pri príprave kuracieho mäsa na diétu je najlepšie piecť alebo grilovať. Ak chcete kurča upiecť, položte ho na panvicu potiahnutú sprejom na varenie. Vložte ju do rúry a varte, kým stred nedosiahne 160 až 180 stupňov. Na grilovanie môžete použiť panvicu alebo vonkajší gril. Kuracie mäso obalíme olivovým olejom a nechajte obe strany uvariť, kým nedosiahnete požadovanú teplotu. Vyvarujte sa vyprážania kurčiat; to dodáva tuk a znižuje jeho zdravie. Použite bylinky a koreniny na pridanie chuti do kurčaťa, ale vyhnite sa omáčkam, ktoré pridávajú kalórie.

Príprava rýb

Príprava rýb na varenie je ako príprava kuracieho mäsa. Ryby sa rozmrazujú rýchlejšie ako kura, takže ak sú balené, môžu byť vložené do teplej vody asi na 10 minút. Vyberte ryby z balenia a umyte ich studenou vodou. Ryby vysušte a položte na čistý tanier.

Varenie rýb na výživu

Ryby sa pripravujú jednoducho a rýchlo. Ryby sa môžu variť v rúre, na panvici alebo na grile. Na poťahovanie panvice použite nepriľnavý varný sprej alebo olivový olej. Ryby nechajte variť, kým sa nestanú krehkými a nezačnú sa rozpadať. Citrónová šťava a korenie sú vynikajúce na pridanie chuti a odstránenie chuti rýb.

Výhody

Výhody stravy pre ryby a kuracie mäso sú početné. Okrem ponuky na zníženie telesnej hmotnosti pomáha jesť ryby a kurčatá aj podľa článku vydavateľa Manila Publishing Company na zníženie tuku v bruškách, zníženie bolesti pri artritíde, zníženie rizika mozgových príhod a srdcových chorôb a zníženie rizika rakoviny prsníka.