Info

8 dôvodov, prečo vaše výsledky cvičenia sať

8 dôvodov, prečo vaše výsledky cvičenia sať


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pravidelné cvičenie môže pre vaše zdravie prospieť mnohými spôsobmi. Môže pomôcť regulovať vašu telesnú hmotnosť, zlepšiť kvalitu spánku, zvýšiť hladinu energie a odvrátiť zdravotné ťažkosti a choroby, ako je vysoký cholesterol, mozgová príhoda, vysoký krvný tlak a niektoré druhy rakoviny. Ak nedosahujete požadované výsledky cvičenia, môžete byť demotivovaní a prestať pracovať. Prejdite si cvičebnú rutinu, aby ste našli vinníka, a podniknite účinné kroky, aby pre vás cvičebná rutina pracovala.

Stravovacie návyky

Bez ohľadu na to, koľko cvičíte, ak nebudete jesť správne, neuvidíte výsledky. Či už chcete schudnúť alebo zladiť svoje telo, je prospešné jesť zdravú diétu so zníženým obsahom kalórií. Rozvíjajte zdravé stravovacie návyky, ktoré si môžete dlhodobo udržiavať. Vyvarujte sa strate stravy a vysekávaniu celých skupín potravín. Drž sa ďalej od spracovaných potravín, ktoré obsahujú veľa cukru a tukov. Zamerajte sa na konzumáciu kvalitnejšej výživy.

Frekvencia cvičenia

Nedostatočné cvičenie môže ovplyvniť vaše výsledky. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb navrhujú získať najmenej 150 minút kardio za týždeň a zahrnúť silový tréning dva dni v týždni. Pre optimálne chudnutie zvýšte kardio rutinu na 300 minút týždenne. Kardio môže zahŕňať jazdu na bicykli, výučbu aerobiku, jogging alebo plávanie. Pri silovom tréningu používajte voľné závažia, vzpieracie stroje, telesnú hmotnosť alebo odporové pásy.

Formulár cvičenia

Nesprávna forma môže viesť k zraneniam a zabráni vám využívať výhody silového tréningu, ako je zlepšenie hustoty kostí, strata tuku a zvýšenie svalového tonusu a sily. Ak ste novým silovým tréningom, najmite osobného trénera, ktorý sa naučí správnu formu. Inak cvičte pred zrkadlom, aby ste sa mohli monitorovať a opravovať.

Intenzita cvičenia

Ak vášmu cvičeniu chýba intenzita, nedosiahnete najlepšie výsledky. Vykonajte kardio pri intenzite, pri ktorej sa zvyšuje váš srdcový rytmus, ale stále môžete hovoriť. Aby ste čo najlepšie využili rutinu silového tréningu, vykonajte tri cvičenia a osem až 12 opakovaní na cvičenie. Použite dostatočnú váhu, aby ste po poslednom opakovaní každej sady nemohli sami dokončiť ďalšie opakovanie.

Plateauing

Neustálym vykonávaním rovnakých cvičení sa môžete dostať na náhornú plošinu. Vaše telo si na cvičenie zvykne a to ovplyvní vaše výsledky. Aby ste tomu zabránili, zmiasť a napadnúť svoje svaly pridaním rozmanitosti k vašej rutine. Ak normálne jazdíte na bežiacom páse, použite eliptický stroj alebo stacionárny bicykel. Ak ste zvyknutí na zdvíhanie voľných váh, prejdite na vzpieračské stroje alebo použite svoju telesnú hmotnosť.

Nereálne očakávania

Ak sú vaše cvičebné očakávania nereálne, môžete si myslieť, že nedosahujete dostatočne rýchle výsledky. Strata 1 alebo 2 libier týždenne je realistickejšia a dosiahnuteľná, potom strata 10 libier týždenne. Ak chcete odmeniť výsledky, stanovte si realistické krátkodobé a dlhodobé ciele.

Spot-Reduction

Ak sa zameriavate výlučne na zoštíhlenie jednej časti tela, nedosiahnete požadované výsledky. Bez ohľadu na to, koľko drvíte, redukcia škvŕn je nemožná. Ak máte nadbytočný tuk okolo svojho stredu, nedostanete tónovaný žalúdok. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, v ktorej problémovej oblasti sa nachádzate, vám celodenné cvičenie, ktoré zahŕňa kardio a silový tréning, môže pomôcť znížiť telesný tuk.

Nuda

Ak váš tréning nie je zábavný, môže sa to odraziť vo vašom výsledku. Nudné tréningy môžu ovplyvniť vašu motiváciu - nemusíte tomu dať všetko alebo sa môžete rozhodnúť prestať pracovať. Aby ste tomu zabránili, cvičte s priateľom. Vďaka tomu je vaše cvičenie spoločenskou skúsenosťou a dá vám niečo na čo sa tešiť. Okrem toho sa môžete navzájom motivovať, aby pokračovali v práci.