Avíza

Liečba pinworm


Existuje niekoľko starodávnych a moderných domácich liekov na višne, ktoré skutočne fungujú, ako aj na voľnopredajné prípravky a lieky na predpis - a dokonca aj bežné domáce korenie nájdené v každej komore, ktoré je veľmi efektívne pri odstraňovaní vredov.

Čo sú Pinworms?

Pinworms sú malé, biele červy asi 1/2 "dlhé, ktoré žijú v črevných traktoch ľudí a zvierat. Aj keď môžu byť infikovaní aj dospelí, vyskytujú sa častejšie medzi školopovinnými deťmi, ktoré majú priamy kontakt s pieskoviskom na zemi alebo na ihrisku. Vajcia pinworm zvyčajne vstupujú do tela, keď ich dieťa prehltne v potrave alebo z hračiek alebo odevov iných infikovaných detí.Akonáhle sa v tráviacom trakte, vajcia sa vyliahnu a rýchlo dospejú.

Liečba musí zahŕňať všetkých členov rodiny

Ak existuje infekcia pinworm jedného člena rodiny, celá rodina musí vykonávať dôkladnú hygienu. Ruky sa musia umyť mydlom a vodou najmenej 30 sekúnd po použití toalety, po kontakte s domácim miláčikom a pred dotknutím sa akéhokoľvek jedla. Aby sa znížila šanca, že sa vajíčka pinworm uložia na tele počas zrenia, nechty by sa mali krátko orezať a záhyby a dutiny sa musia dôkladne vyčistiť.

Výstraha

Posteľná bielizeň, nočné prádlo a spodná bielizeň by sa mali často vymieňať, prať v mimoriadne horúcej vode a žehliť, aby sa zničili pinworms alebo ich vajcia. Ak je u vášho domáceho maznáčika podozrenie, že má infekciu, veterinár by ho mal ošetriť, aby sa zbavil červov.

Domáce prostriedky a svojpomocné liečby

Existuje mnoho neškodných ošetrení svojpomocných, starovekých aj moderných, ktoré boli úspešné pri odstraňovaní črevných červov. Cesnak, či už čerstvý klinček alebo v kapsuliach, je obzvlášť účinný pri žuvaní alebo orálnom podaní. Semená papáje, žuvané, potom prehltnuté na lačný žalúdok; mandľové otruby a figová šťava, nájdené v obchodoch so zdravou výživou; chaparrálny čaj, na lačný žalúdok trikrát denne; a tekvicové semená ľudovej medicíny boli úspešné.

Najjednoduchšia istá kúra

Ale najjednoduchšie a najdostupnejšie ošetrenie zo všetkých je použitie chloridu sodného alebo bežnej stolovej soli. U detí, u ktorých sa vyvinie pinworms, sa často zistí, že majú nedostatok soli. Veľmi slaná strava trvajúca jeden až dva týždne bola mimoriadne účinná pri odstraňovaní pinworms.

Over-The-Counter a lieky na predpis

Pre ťažšie infekcie existuje niekoľko dobrých liekov na pulte. Liek Reese's Pinworm Medicine, ktorý sa podáva perorálne v 5 mg na libru telesnej hmotnosti denne, obsahuje účinnú látku pyrantel pamoát a môže sa podávať dospelým a deťom starším ako dva roky. Nezabudnite si pozorne prečítať pokyny na obale.

Ak všetko ostatné zlyhá, vyhľadajte svojho lekára. Lieky na predpis by mali stačiť, s výhodou, že môže byť potrebná iba jedna dávka. Povan aj Antepar sú účinné lieky proti čeľade a majú mieru vyliečenia vyše 90%, pričom sa užívajú kdekoľvek od jedného dňa do týždňa.