Avíza

Chemická strava


Chemická strava, chemická porucha, strava chemická reakcia a trojdenná chemická strava sa riadia zásadou párovania potravín, ktoré spolu pôsobia tak, že spôsobujú chemickú reakciu, čím zvyšujú metabolizmus a vytvárajú účinok na spaľovanie tukov. Všetky vyššie uvedené chemické diéty sú diéty typu blednutie a pri dlhodobom používaní môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Fungujú tieto chemické diéty?

Strava kombinujúca stravu má málo alebo žiadne vedecké dôkazy, ktoré by ste mohli ponúknuť diéte. Pozoruhodnou výnimkou môžu byť grapefruity. Podľa štúdie na klinike Scripps mali účastníci, ktorí jedli grapefruit pred jedlom, podstatne nižšiu hladinu inzulínu v krvi. Inzulín podporuje hlad, takže zníženie hladiny inzulínu môže pomôcť dietérom kontrolovať ich hlad. V štúdii sa ďalej uvádza, že za chudnutie môže byť zodpovedná aj prírodná zlúčenina nájdená v grapefruite.

Varovné údaje

Všetky chemické diéty sú veľmi podobné tomu, čo môže jednotlivec jesť na diéte. Pretože sú založené teoreticky na chemickom vyvážení potravín, tieto diéty nie sú nahraditeľné. Ak človek nemá rád konkrétne jedlo, je najlepšie vyhnúť sa týmto typom stravy. Ak sa majú niektoré jedlá konzumovať v týchto veľmi prísnych ponukách, potom sa musia jesť, nech sa páči alebo nie, alebo sa bez nich môžete obísť. Z dôvodu obmedzení jedálneho lístka a nízkeho počtu kalórií je pre väčšinu ľudí veľmi ťažké dodržiavať chemickú stravu. Ak je možné postupovať podľa diéty, chudnutie sa nepochybne stratí, nie z dôvodu kombinovania potravy, ale nízkeho príjmu kalórií.

Pri rôznych vyššie uvedených chemických diétach je počet kalórií za deň veľmi nízky, zvyčajne sa pohybuje od 850 do 1 000 kalórií za deň. Nízkokalorickú diétu používajú lekári, iba ak je pacient vážne obézny. Chemická strava povedie diétera, aby sledoval stravu po dobu troch až štyroch dní, potom jal normálnu zdravú stravu po dobu troch až štyroch dní, potom sa vrátil späť do diétneho menu a pokračoval v opakovaní cyklu, až kým sa nedosiahne ideálna hmotnosť.

Zdravý dospelý by mohol nasledovať chemickú diétu a pravdepodobne nemal žiadne vážne zdravotné komplikácie, ak sa strava dodržiava veľmi krátkodobo, ale neodporúča sa to. Pred začatím akejkoľvek diéty sa poraďte s lekárom a prediskutujte s ním ciele stravovania.

Vzorka jedného dňa

Raňajky: 1 šálka čiernej kávy alebo čaju Jedna polovica grapefruitu 1 plátok toastu 1 tbs. arašidové maslo

obed:
3 oz. tuniak vo vode 1 plátok toastu 1 šálka čiernej kávy alebo čaju

Večera: 3 oz. chudé mäso podľa vášho výberu 1 šálka zelenej fazule 1 šálka mrkvy 1 jablko 1 šálka vanilkovej zmrzliny

Toto je deň jeden z trojdňovej chemickej stravy, ale existuje mnoho rôznych variácií stravovacieho plánu. Všetky chemické diéty sú veľmi úzko spojené s malými rozdielmi. Spoločným znakom všetkých je nedostatok výživovej hodnoty a nedostatok kalórií na udržanie dobrého zdravia u väčšiny dospelých.