Avíza

Čo je lepšie: Eliptické alebo Chôdza?


Či je použitie eliptického alebo jednoduchého chôdze lepšie, môže závisieť od vašich individuálnych cieľov a čo je pre vás lepšie. Výdavky na kalórie, koľko z celého tela cvičenia môžete získať, rovnako ako ľahké začlenenie cvičenia do svojej každodennej rutiny, je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť. Čo môže efektívnejšie pomôcť splniť vaše ciele v oblasti zdravia a kondície, sa môže prejaviť pri pohľade na výhody oboch týchto foriem cvičenia.

Eliptické výhody

Eliptický trenažér vám môže dať dobrý tréning, ale podľa MayoClinic.com je považovaný za malý vplyv na kolená, boky a chrbát, plus pre tých, ktorí majú zranenia alebo zdravotné problémy. Aj keď sa cvičenie na eliptickom trakte považuje za malý vplyv, považuje sa aj za zaťaženie, takže máte ďalšiu výhodu v budovaní hustoty kostí. Väčšina eliptických strojov je vybavená tyčami podobnými lyžiarskym paličkám, čo vám umožňuje súčasne cvičiť hornú aj dolnú časť tela. Šliapanie eliptického trenažéra dozadu vám umožní intenzívnejšie spracovať vaše lýtkové a ochromujúce svaly.

Výhody chôdze

Chôdza je populárny spôsob cvičenia pre mnohých Američanov. Chôdza môže ušetriť na telocvični a podľa Drs má najvyššiu mieru zhody so všetkými formami cvičenia. Oz a Rozien. Chôdza je skvelý spôsob, ako si užiť vonku a zároveň zvýšiť hladinu vitamínu D. Ak chcete vybudovať hustotu kostí, skúste rýchlosť chôdze alebo chôdze s váhami. Natočením paží môžete zmeniť svoju prechádzku na celotelové cvičenie.

Jednoduchosť použitia

Chôdza vás vystavuje znečisteniu ovzdušia. Ak ste v skupine citlivej na znečistenie, vezmite to do úvahy. Alternatívou je nájsť posilňovňu, ktorá má krytú pešiu chodník, chodiť do obchodov v obchodoch alebo chodiť iba v dňoch alebo v čase, keď je znečistenie ovzdušia najnižšie. Aj keď chôdza má vysokú mieru poddajnosti, používanie eliptického systému môže z rovnice vyňať zlé počasie a znečistenie ovzdušia. Schopnosť používať eliptický priestor vo vnútri vám umožní byť konzistentnejší, ak sú vonkajšie teploty extrémne v zime alebo v lete, ako aj v búrlivých alebo daždivých dňoch.

Výdavky na kalórie

Ďalším hľadiskom je to, koľko kalórií zvyčajne spotrebujete pri používaní eliptika v porovnaní s chôdzou. Podľa kalkulačky na výpočet spálenia kalórií zdravotného stavu spálite 152 kalórií, ak kráčate po dobu 30 minút rýchlosťou 4 míle za hodinu. Ak na eliptiku cvičíte 30 minút, zvyčajne spálite 335 kalórií. Ďalšou možnosťou je striedať dni chôdze s dňami cvičenia na eliptickom trenažéri. Striedajúce dni kombinujú výhody oboch a pomôžu vám vyhnúť sa syndrómu vyhorenia a cvičebným plošinám.

Zdroje