Avíza

Ako si vytvoriť svoj vlastný aerobik


Dni sú teraz menej, než inštruktori fitness strávia hodiny vytváraním aeróbnych choreografických vzorcov. Mnoho fitness programov pripravilo choreografiu, ktorú sa inštruktori učia a potom učia účastníkov. Vytvorenie vlastného aeróbneho tanečného hnutia je v neustále sa meniacom svete fitnes umením. Vyžaduje si kreativitu, hudobné ucho a schopnosť udržať rytmus. Našťastie, ak môžete spočítať 32, ste už na ceste k rozvoju aeróbneho tanca, ktorý tečie k vašej obľúbenej piesni.

Krok 1

Vyberte skladbu, ku ktorej chcete vytvoriť aeróbny tanec. Vyčistite priestor, takže máte priestor na presun a začnite svoju hudbu.

Krok 2

Marec na mieste do rytmu. Krok s pravou nohou na rytmy jeden a tri. Krok s ľavou nohou na rytmy dva a štyri. Začnite cítiť hudbu štyrmi spôsobmi.

Krok 3

Vypočujte si a spoznajte hudobnú kompozíciu, ktorá obsahuje osem skupín štvorpólového vzoru pre celkový počet 32.

Krok 4

Vyberte si svoje aeróbne pohyby. Vykonajte ich a spočítajte počet úderov potrebných na dokončenie jedného. Napríklad, vinič je štvornásobným hnutím; skákací zdvihák je pohyb s dvoma počtami.

Krok 5

Začnite so základným ťahom, ktorý sa dá ľahko robiť, ako napríklad zdvíhanie kolien alebo krokové dotyky. (Odkaz 2)

Krok 6

Prepojte dve, štyri alebo osem cvičení, čo predstavuje spolu 32 cvičení. Napríklad vykonajte základný pohyb štyroch kolenných vlekov pre osem počtov, potom pridajte dve vínne révy, dva v-kroky a štyri jumpingové zdviháky. Počítajte to ako jednu hudobnú frázu.

Krok 7

Vytvorte tri alebo štyri 32-počítacie vzory, ktoré idú spolu s inými skladbami, ktoré vám poskytujú približne 30-minútové aeróbne cvičenie.

Krok 8

Vyskúšajte si rovnaké vzory s každou nohou. Napríklad, ak začnete štyri V-kroky pravou nohou, zmeňte vzor tak, aby ľavou nohou viedli ďalšie štyri V-kroky.

Krok 9

Na zmiernenie nudy a zabránenie zraneniam z príliš opakujúcich sa pohybov používajte rôzne cvičenia. Pridajte pohyby rúk k pohybom nôh, aby ste zvýšili intenzitu cvičenia.

Tip

  • Jedným z najlepších spôsobov, ako sa naučiť, ako vytvoriť aeróbnu rutinu, je pozerať sa na iných inštruktorov. Sledujte videozáznamy z cvičenia a počítajte choreografické vzorce, až kým nebudete ľahko cítiť pohyb pohybov s hudbou.