Avíza

Čo funguje tlač na hrudník?


Svaly hrudníka vám pomôžu pri praktických činnostiach, ako je napríklad otváranie otvorených dverí a chytenie sa pri páde. Silná hrudník tiež podporuje dobré držanie tela a atletické zručnosti, ako je riešenie súperov a hádzanie loptičiek. Podľa štúdie z roku 2012 sponzorovanej Americkou radou pre cvičenie je lis na hrudník najlepším cvičením na prácu primárneho svalu hrudníka, pectoralis major.

Veľký prsný sval

Ťažiskom hrudného lisu je ventilátorový pektoralis major, ktorý leží na prednej strane steny hrudníka. Tento sval umožňuje, aby sa ramená, a teda ramená, pohybovali smerom k prednej časti tela a dosahovali nad hlavu. Pektoralis má dve primárne hlavy. Hrudný lis sa zameriava na sternálnu hlavu - čo je veľká dolná časť -, ale tiež zapája klavikulárnu hlavu blízko hornej časti hrudníka na golierovú kosti ako synergický sval alebo tvrdosť.

Iné svaly

Predná časť pliec, nazývaná predný deltový sval, sa používa aj pri lisovaní hrudníka, rovnako ako svaly tricepsov. Zúžením priľnavosti na činke počas bench pressu môžete zvýšiť aktiváciu tricepsov, vysvetľuje štúdia uverejnená v roku 2005 v časopise Journal of Strength and Condition Condition.в. Aktivácia bicepsov pomáha stabilizovať kĺby počas tlače. ,

Variácie

Štúdia publikovaná v roku 1995 v časopise Journal of Strength and Condition Research Research zistila mierne zmeny v aktivácii svalov pri vykonávaní lisovania hrudníka z rôznych sklonov a úchopov. Keď tlačíte činku z klesnutej polohy, je klavikulárna hlava pectoralis major ešte menej zdôraznená, ako keď sa pohybujete z plochej alebo šikmej polohy. Úzke rozmiestnenie rúk na plochom alebo šikmom stole zvyšuje dôraz na túto oblasť hrudníka. Aktivácia predného deltového svalstva sa zvyšuje počas lisovania na svahu. Ak chcete viac aktivovať triceps, urobte lis z plochej alebo klesajúcej polohy a s úzkym uchopením.

Činky

Na činenie hrudníka môžete použiť činky namiesto lišty. Vedci Trumanskej štátnej univerzity, ktorí publikovali v časopise 2005, nezistili žiadny rozdiel vo svalovej aktivácii hrudníka, keď došlo k tejto substitúcii. Odporúčajú vám príležitostne používať činky na pridanie odrody k rutine hrudníka a na prekonanie tréningových plošín.