Avíza

Cvičenia pre strednú časť tela

Cvičenia pre strednú časť telaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stredná časť tela, častejšie označovaná ako stredná časť alebo jadro, je často problémom pre zdravých aj nevhodných jednotlivcov. Ak spadnete do nevhodnej kategórie, pravdepodobne máte okolo stredu nadmerné množstvo tukov, vďaka ktorým sa cítite nepohodlne a sebaisto. Aj keď fit jednotlivci nemusia mať prebytočný tuk, s ktorým sa vysporiadajú, spoločným problémom je slabosť základných svalov. Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny sa zmestíte, existuje veľa cvičení pre strednú časť tela, ktoré vám pomôžu problém vyriešiť.

Cardio

Aj keď sa kardio nemusí zdať ako cvičenie pre strednú časť tela, je v skutočnosti veľmi prospešné pre váš pás. Pravidelné kardio pomôže nielen spáliť tukom okolo vášho stredu a po celom tele, veľa foriem bude tiež pôsobiť na brušné svaly. Chôdza, beh, kick-box, plávanie a eliptický tréning sú vynikajúcou voľbou. Americká vysoká škola športového lekárstva odporúča, aby dospelí s nadváhou dostali najmenej 45 minút kardiovaskulárneho cvičenia denne, aby sa uľahčilo chudnutie a zabránilo sa opätovnému získaniu hmotnosti.

Cvičenia s telesnou hmotnosťou

Cvičenia s telesnou hmotnosťou sú efektívny a jednoduchý spôsob, ako opracovať svaly okolo strednej časti tela. Kým sedenie-sedy a drtí môžu pomôcť posilniť vaše ABS, existujú aj iné cvičenia s telesnou hmotnosťou, ktoré sú oveľa efektívnejšie. Predné dosky, bočné dosky, stabilizácia lopty a supermany sú všetky príklady základných cvičení s telesnou hmotnosťou. Tieto cvičenia by sa mali vykonávať najmenej tri po sebe nasledujúce dni v týždni alebo by sa mali pridať do vášho tréningového programu.

Cvičenie na váhe

Stredná časť tela môže byť tiež opracovaná pomocou pridaného odporu vo forme závaží, strojov alebo cvičebných pásov. Tento zvýšený odpor bude ďalej výzvou pre svaly, čo bude mať za následok väčšie zisky a vytrvalosť. Existujú cviky, ako je drvenie lana v kolenách a push-up činka push-up, ktoré sa špecificky zameriavajú na strednú časť - alebo drepy, výpady a push-pressy, ktoré nepriamo posilňujú brušné svaly. Dva až tri sady po ôsmich až 12 opakovaniach každého cvičenia na váhe by sa mali vykonávať najmenej tri po sebe nasledujúce dni v týždni.

Význam

Elegantná stredná časť tela je dôležitá nielen pre márnosť, ale aj pre vaše zdravie. S nadmerným brušným alebo viscerálnym tukom existuje niekoľko zdravotných rizík vrátane metabolických porúch a zvýšeného rizika cukrovky 2. typu, kardiovaskulárnych chorôb a niektorých druhov rakoviny. Okrem znižovania nadbytočného tuku sú cvičenia pre strednú časť dôležité aj pri budovaní silného jadra. Kondicionované základné svaly môžu zlepšiť vašu rovnováhu a stabilitu, uľahčiť každodenné činnosti, ako je zdvíhanie a nosenie, zlepšujú atletický výkon a tiež pomáhajú znižovať bolesť chrbta a bedra.

Zdroje