Avíza

Účinky lezenia schodiskom Vs. Eliptické tréningy


Stúpanie po schodoch, na stroji alebo na skutočnom lete po schodoch a eliptické cvičenia sú alternatívami k behu a behu s nízkym dopadom. Účinné kardiovaskulárne cvičenie môžete dosiahnuť s ktorýmkoľvek z týchto strojov. Zažijete veľa rovnakých výhod bez ohľadu na to, aký stroj si vyberiete, ale existujú určité malé rozdiely v efektívnosti cvičenia.

Funkcie stroja

Eliptický stroj sa skladá z dvoch pedálov, ktoré šliapate v elipsách - rovnaký pohyb ako pri chôdzi, behu alebo joggingu. Pretože vaše chodidlá nikdy neopúšťajú pedále, nezaznamenávate dopady, ktoré sa vyskytujú pri behu, a vo všeobecnosti je menej zaťažujúce kĺby. Schodiskové stroje sú vybavené točivým schodiskom, ktoré vyrastáte pri rôznych rýchlostiach. Oba typy ovládacích prvkov stroja umožňujú zmenu rýchlosti. Eliptické systémy vám tiež umožňujú zmeniť výšku sklonu a náročnosť pedálu.

Horná časť tela

Eliptický trenažér s pólmi, ktoré vám počas tréningu pumpujú sem a tam, pomáha aktivovať 30 percent vašich svalov, ktorým vynecháte cvičenie iba na nohách. Práca s rukami spolu s nohami zlepšuje koordináciu a spaľuje väčší počet kalórií. Tyče na ruky sú bežnou súčasťou eliptických trenažérov, nie sú však k dispozícii na strojoch na stúpanie po schodoch. Ak chodíte na cvičenie po schodoch, vynecháte aj výhody náboru horných ramien.

Calorie Burn

Intenzívne cvičenie na eliptickom trpeci zvyčajne spáli asi 335 kalórií za 30 minút pre 155 libier. Cvičenie na schodisku stepper spaľuje iba 223 kalórií v rovnakom časovom období. Ak ste po obrovskom spaľovaní kalórií, takže sa môžete neskôr roztĺcť alebo zvýšiť svoj deficit kalórií, aby ste schudli, môže byť lepšou voľbou relácia na eliptickom trenažéri s vysokou intenzitou.

Špecifickosť

Ak ste horolezec, hasič, ktorý musí mať vybavenie na poschodí alebo sa denne ocitnete v lezení veľa schodov, stroj na lezenie po schodoch vám ponúkne cvičenie špecifickejšie pre vaše ciele. Eliptický trenažér môže byť pre zraneného bežca efektívnym spôsobom na udržanie kondičnej úrovne a mechanického pohybu bedra potrebného pre šport.

Svaly a kĺby

Oba stroje sa zameriavajú na gluteus a stehenné svaly. Horolezec schodov by mohol byť na kolenách tvrdší z dôvodu uhla a nárazu potrebného na stúpanie po schodoch. Eliptický trenažér zmenšený na minimálny sklon môže byť pre kolená, ktoré sú citlivé na ohyb pod uhlom 90 stupňov, príjemnejší. Môžete tiež šliapať do eliptického pedálu dozadu a meniť tak spôsob, akým sa vaše svaly aktivujú. Na stroji alebo na schodisku sa nedá ľahko vrátiť späť.