Avíza

Dobré cvičenia, ako schudnúť brušný tuk na mini trampolíne


Tuk z brucha môže prispievať k ochoreniu, ako je cukrovka 2. typu, vysoký cholesterol, srdcové choroby, vysoký krvný tlak a môžu spôsobiť mŕtvicu. Brušný tuk sa ťažko stráca. Spotový tréning, ako napríklad robenie drví a sedení, nepomôže znížiť brušný tuk. Podľa WebMD je najlepším spôsobom, ako stratiť brušný tuk, získať najmenej 150 minút mierneho aeróbneho cvičenia alebo 75 minút intenzívneho aeróbneho cvičenia každý týždeň. Použitie mini trampolíny je dobrý spôsob, ako získať mierne aeróbne cvičenie s nízkym dopadom a stratiť brušný tuk.

Základné odrazenie

Základné odrazenie je cvičenie na úrovni začiatočníkov, ktoré vám poskytne dobré jadrové cvičenie, keď dáte brušné svaly na udržanie rovnováhy. Noste nekĺzavú obuv, napríklad cvičebnú alebo bežeckú. Postavte sa v strede mini trampolíny tak, aby vaše chodidlá boli od seba vzdialené asi od bokov. Vaše nohy položte na povrch trampolíny a kolená mierne ohnite. Začať odrážať a pokračovať po dobu 15 až 20 minút. Umiestnite mini trampolínu blízko steny a položte jednu dlaň na stenu, aby ste v prípade potreby pomohli udržať rovnováhu.

Jogging

Po odskočení asi 20 minút pešo alebo jogujte po trampolíne. Začnite s nohami vzdialenými od bokov. Zdvihnite jednu pätu z povrchu a potom ju vráťte na povrch. Zdvihnite druhú pätu a potom ju vráťte na povrch. Týmto spôsobom pokračujte v striedaní ľavého a pravého pätu asi 10 minút. Jogging na mini trampolíne je dobrý spôsob, ako zvýšiť srdcový rytmus pri aeróbnom cvičení, ktoré spaľuje tuk. Zdvihnite jednu nohu asi 2 palce od povrchu a potom ju umiestnite späť nadol. Opakujte s druhou nohou. Zvýšte svoju rýchlosť, kým nepohybujete nohami v joggingovom tempe. Používajte ruky, aby ste si udržali rovnováhu prirodzeným pohybom tak, ako keby ste behali na pevnom povrchu.

Odraz päty a špičky

Vykonajte odrazenie od päty až k päte tým, že stojíte v strede mini trampolíny s nohami umiestnenými blízko seba. Zdvihnite pravú nohu a položte pravú pätu na povrch trampolíny pred ľavú nohu. Súčasne pritiahnite pravú ruku k stropu. Opakujte na druhej strane. Striedajte tam a späť asi päť minút. Pokúste sa odraziť dlhšie, ak môžete. Mali by ste si urobiť naozaj dobré aeróbne cvičenie na spálenie brušného tuku tým, že sa odrazíte od päty po špičku.

Skákacie zdviháky

Skákanie zdvihákov na pevnom povrchu je výkonné aeróbne cvičenie a horák na brušný tuk. Skákanie zdvihákov na mini trampolíne poskytuje celkové telo cvičenie a znižuje dopad na vaše chodidlá, kolená a boky. Vyskočte a mierne roztiahnite chodidlá, keď súčasne spájate ruky nad hlavu. Keď spojíte nohy pri pristátí, pritiahnite ruky dozadu. Toto cvičenie môže trvať nejaký tréning, ale 10 minút skákacích zdvihákov vyleje pot a vaša srdcová frekvencia sa zvýši na dobré spaľovanie tukov pri aeróbnom cvičení.

Bezpečnostné hľadiská

Poraďte sa so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že ste dosť zdraví na to, aby ste mohli začať s mini trampolínom. Pred pokusom o použitie mini trampolíny skontrolujte hmotnostné limity vášho modelu. Nezačínajte najťažšími cvičeniami; vyberte si základný odraz alebo začiatočník na úrovni začiatočníka alebo dokonca ľahký beh, aby ste si zvykli na mini trampolínu. Mini trampolíny sú určené na cvičenie dospelých a nie sú to hračky. Domáce zvieratá a deti udržujte mimo trampolíny alebo ich skladujte na bezpečnom mieste. Pred použitím mini trampolínu používajte v oblasti bez akýchkoľvek prekážok a vyčistite predmety spod trampolíny.

Zdroje