Avíza

Ako sa prirodzene zbaviť ekzému


Ekzém, tiež označovaný ako atopická dermatitída, je termín používaný na opis skupiny kožných porúch, ktoré spôsobujú červené, svrbivé a podráždené škvrny na koži. Dermatológ Dr. Gil Yosipovitch tvrdí, že od roku 2008 má ekzém 17,8 milióna Američanov. Hoci lekári môžu predpisovať lokálne alebo orálne ošetrenie, veľa ekzémov uprednostňuje prirodzenú liečbu pokožky. Prírodné prostriedky môžu zlepšiť celkové zdravie vašej pokožky a liečiť ekzémy.

Uschovajte si denník ohnísk ekzému. Pretože toľko rôznych dráždivých látok môže spôsobiť ekzém, musíte zistiť, aké sú vaše spúšťače. Zapíšte si osobné a čistiace prostriedky, ktoré používate, a jedlo, ktoré jete každý deň, spolu so stavom vášho ekzému. Možno zistíte, že ste alergický na konkrétne mydlo, saponát alebo jedlo. Eliminujte produkt alebo jedlo na zmiernenie príznakov.

Udržujte svoju pokožku dobre zvlhčenú. Poškodenie kože, ktoré spôsobuje ekzém, spôsobuje svrbenie. Zvlhčovače môžu rehydratovať a pomáhajú liečiť rozbitú pokožku. Používajte prírodný zvlhčovač bez parfumov alebo farbív, ktoré by mohli ďalej dráždiť vašu pokožku. Bambucké maslo je obzvlášť účinné pri zvlhčovaní problémovej pleti.

Užívajte doplnky, ktoré pomáhajú hojiť pokožku zvnútra. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vitamín A, vitamín C, beta karotén, vitamín E, oxid kremičitý, zinok a selén sú živiny, ktoré môžu zmierniť podráždenie pokožky a hydratovať pokožku. Ekzém sa prirodzene zníži.

Vytvorte zdravý životný štýl. Vyhnite sa horúcej vode, pretože to vyschne vašu pokožku. Znížte hladinu stresu, pretože stres je známy spúšťač ekzému. Nepoškriabajte ekzém.

Tip

  • Ak prírodné prostriedky nezlepšia váš ekzém, obráťte sa na svojho lekára.

Tip

  • Ekzémové vyrážky so zlomenou kožou sú živnou pôdou pre infekciu. Sledujte príznaky infekcie, ako je červená, opuchnutá koža alebo výtok. Ak si myslíte, že máte infekciu, zavolajte svojho lekára.