Avíza

Ako sa zbaviť orálneho drozdu doma


Lekársky termín pre drozd je candida albicans. Drozd je bežný u dojčiat a často nie je príliš závažný. Ak sa však u dospelých vyskytuje drozd, stáva sa to vážnejším, pretože sa môže šíriť na iné miesta. Thrush sa prezentuje ako malé biele pľuzgiere na vnútornej strane úst. Je to veľmi bolestivé, takže je ťažké jesť. Drozd môže byť spôsobená zlou hygienou alebo kolobehom antibiotík.

Začnite používať Magic Mouthwash. Váš lekár vám to môže predpísať a je bezpečné aj pre dojčatá. Znecitliví vás ústa, aby ste nepocítili bolesť z drozdu. To vám umožní jesť správne jedlo, aby ste sa zbavili drozdu. Dojčatá ju môžu používať tesne pred kŕmením, takže kŕmenie nie je bolestivé.

Jedzte jogurt. Ak je vaše dieťa staršie ako štyri mesiace, lekár vám môže dovoliť, aby ste mu nakŕmili nejaký jogurt. Všetci dospelí by mali jesť jeden obal jogurtu, ktorý obsahuje zložku acidophilus denne, až kým sa drozd nevyčistí.

Získajte lekársky predpis na pastilky proti plesniam. Môžete ich cmúľať a budú pracovať na zabití huby vo vašich ústach, ktorá spôsobuje drozd.

Ak pastilky nefungujú, požiadajte svojho lekára o perorálnu suspenziu Nystan. Táto tekutina je tiež antimykotikum, ktoré sa dá použiť na zbavenie sa drozdov.

Tip

  • Ak máte príliš veľa bolesti na čistenie zubov, zmiešajte trochu peroxidu vodíka s vodou a prehltnite si ho v ústach.

    Dodržiavajte správnu hygienu, aby ste v budúcnosti zabránili drozdu. Čistite si zuby trikrát denne a používajte ústnu vodu.

Tip

  • Ak máte lézie v ústach aj po dvoch týždňoch, ihneď zavolajte svojho lekára.