Avíza

Ako pripraviť celé klinčeky na bolesť zubov


Okrem použitia ako korenie na varenie sa klinčeky používajú na zmiernenie bolesti a nepohodlia. Jedným z najbežnejších spôsobov použitia klinčeka je pomoc pri úľave od bolesti zubov. Pri bolestiach zubov sa vždy odporúča vyhľadať odbornú pomoc; liek na klinček sa však môže používať ako dočasné opatrenie, až kým sa problém klinicky neanalyzuje. Hoci klinček obsahuje eugenol, chemickú zložku, ktorá pôsobí ako prírodné anestetikum, Úrad pre potraviny a liečivá USA znížil svoju účinnosť pri bolestiach zubov kvôli nedostatku dôkazov.

Rozdrvte dva alebo tri celé klinčeky pomocou jemnej malty a paličky.

Pridajte dve až tri kvapky olivového oleja a pokračujte v mletí, kým nevytvorí pastu.

Pomocou vatového tampónu naneste zmes na postihnutý zub a okolie. Môže byť užitočné, aby vás niekto vložil.

Podľa potreby znovu nasaďte zmes.

Celý klinček sa používa ako alternatívna metóda umiestnením jedného klinčeka (celého klinčeka) do úst a jeho pridržaním pri postihnutej oblasti približne 30 minút. Keď klinček zmäkne, začnite ho jemne žuť, aby ste uvoľnili oleje, ktoré pomáhajú pri úľave od bolesti. Opakujte podľa potreby.

Tip

  • Namiesto celých klinčekov môžete použiť klinčekový olej a prášok z klinčekov.

Tip

  • Nepoužívajte klinčekový olej pre deti, pretože môže dôjsť k závažným zdravotným problémom vrátane záchvatov, poškodenia pečene a nerovnováhy tekutín. Neprehĺtajte zmes ani celé klinčeky. V postihnutej oblasti je obvyklé cítiť znecitlivenie. Predpokladá sa, že časté používanie klinčekového oleja v ústach alebo na ďasnách spôsobuje poškodenie ďasien, zubnej drene, pokožky a slizníc. Používajte iba ako dočasné opatrenie. Tehotným ženám sa odporúča, aby nepoužívali klinčekový olej v liečivých množstvách, pretože o jeho bezpečnosti nie je dosť známe. Aj keď sa budete cítiť lepšie po použití klinčeka, stále sa odporúča nechať zub skontrolovať zubárom.