Avíza

Dôležitosť dolnej časti tela

Dôležitosť dolnej časti tela


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vaše spodné telo slúži ako základ vašej podpory pri chôdzi, behu a skoku. Sústredenie sa iba na hornej časti tela, keď pracujete, je chyba. Vaše najväčšie svaly sa nachádzajú v dolnej časti tela. Sú nevyhnutné pri pohyboch, ktoré vykonávate pri každodenných činnostiach alebo pri športe. Keď posilníte svoje spodné telo, posilníte svoje najväčšie svaly.

Výhody

Pravidelné cvičenie na spodnej časti tela tiež zvyšuje pevnosť kostí, zlepšuje vašu rovnováhu a vytrvalosť a znižuje zranenia kolien a bokov spolu s rizikom pádu. Deti majú úžitok z učenia sa lepšej rovnováhy, kontroly a uvedomenia si svojich tiel. Dospelí si môžu prispôsobiť svoje tréningy tak, aby vyhovovali ich aktivitám. Silné dolné telo tiež pomáha spomaľovať fyzickú slabosť, ktorá je súčasťou procesu starnutia a udržuje rovnováhu, vytrvalosť a sebadôveru.

Hlavné svaly

Hlavné svaly dolnej časti tela sú svaly sedacieho svalu, ktoré posúvajú vašu hornú nohu do strany alebo späť; únoscovia bočných stehien, ktoré pomáhajú posunúť nohu na stranu; únoscovia vnútorného stehna, ktoré pohybujú nohou späť k stredovej línii; škrečky zadného stehna, ktoré zdvíhajú päty k zadkom; štvorhlavé predné stehno, ktoré narovná vašu nohu; a lýtkové svaly, ktoré smerujú vaše nohy nadol a pomáhajú vám postaviť sa na vaše prsty.

Tipy na cvičenie

Ako prvý krok sa poraďte so svojím lekárom. Toto je obzvlášť dôležité, ak máte zdravotné problémy alebo obavy. Lektor vám môže pomôcť zostaviť cvičebný a kondičný program pre vaše individuálne potreby. Typický program zahŕňa predĺženie nôh, kučery, výpady, drepy a cvičenia rovnováhy. Stroje v telocvični izolujú jednotlivé svaly a pomáhajú udržiavať správny tvar. Podľa potreby môžete tiež nastaviť cvičebné stroje na zvýšenie alebo zníženie rezistencie.

Obratnosť

V športe je nevyhnutná pohyblivosť, schopnosť meniť smer a rýchlosť. Aby sa zvýšila pohyblivosť, športovci musia mať v pohybe tréning, ktorý zlepšuje silu, zrýchlenie, spomalenie, koordináciu, flexibilitu, rovnováhu a techniku. Väčšina z tohto tréningu zahŕňa posilnenie dolnej časti tela pri tréningoch špecifických pre tento šport. Napríklad tenista musí byť schopný rýchlo zrýchliť, zastaviť a zmeniť smer, zatiaľ čo hráč, ktorý prekáža, sa musí rýchlo sústrediť na beh a skok vpred.