Avíza

Aké svaly nôh sú zapojené počas baletu Pirouette?

Aké svaly nôh sú zapojené počas baletu Pirouette?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Klasický baletný pohyb, pirueta, je úplným otočením o 360 stupňov na jednej nohe. V balete sa to zvyčajne robí viac ako raz a točí sa. Svaly nôh používané v piruetách sú teľatá, hamstringy a štvorkolky. Okolité svaly kolien zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri rovnováhe a rotácii počas piruety. Vnútorné a vonkajšie stehenné svaly pomáhajú nohám zostať rovné a pomáhajú pri vyvažovaní tela, aby sa pri pohybe cez točenie nevykláňalo vľavo ani vpravo.

Silné teľatá a flexibilné klbky

Balet vyžaduje silné členky. Je dôležité túto oblasť posilniť, aby ste sa nehybne neotáčali. Pred pokusom o piruetu ovládajú tanečníci tanec a relevantnosť. PliГ © je základný baletný pohyb uskutočňovaný s oboma kolenami ohnutými v opačnom smere, zatiaľ čo chrbát je rovný. To sa dá urobiť pomocou pätiek dokopy, známych ako prvá pozícia, alebo s nohami vzdialenými od seba, známymi ako druhá pozícia. Relevantnosť © v podstate stúpa na gule vašich nôh (demi-pointe) alebo na vrcholy vašich nôh (full pointe). Oba tieto základné baletné pohyby posilňujú členky a lýtkové svaly.

Štvorhlavý sval

Keď sa tanečníci učia pohybom baletu, každý deň sa cvičia v priamej končatine. Baleríny pracujú na dosahovaní štíhlych, silných a flexibilných štvorhlavých kostí prostredníctvom ťahov, ako je napríklad arabeska, veľké plienky a frappéky. Touto prácou si baletní tanečníci rozvíjajú predĺžené svaly na nohách, čo im pomáha pri pohybe ako pirueta. V piruete je dôležité mať silné štvorhlavé svaly a svaly sartoriového aduktora (vnútorné stehno), aby vaše stehenné noha mohlo podporovať točenie.

Hamstringy

Tesné hamstringy môžu viesť k výraznej piruete. V balete pracujú hamstringy spolu s kolennými a iliopsoasovými svalmi, aby vytvorili rovné čiary ako v arabeske, ako aj pomáhajú s výhybkami bedra. Všetky baletné pohyby sa vykonávajú so zahnutými bokmi, čo si vyžaduje bočné otáčanie nôh. Pred pokusom o piruetu sa uistite, či sú vaše hamstrety napnuté. Klasické úseky, ako sú predklony a pohyby na balete, sú najlepšie na zabezpečenie dostatočnej pružnosti tejto oblasti pre piruetu.

Boky a kolená

Pre tanečníka sú najdôležitejšími časťami tela, ktoré sa majú posilniť, aby sa vykonala správna pirueta, sú boky a kolená. Sila v týchto oblastiach zaisťuje, že máte dosť sily na vykonanie otočky o 360 stupňov. Glutálne svaly, svaly aduktora, skupina iliopsoas a bočné rotátory v spojení s patelárnou šľachou pomáhajú držať telo baleríny vzpriamene. Je dôležité mať v týchto častiach tela rozšírený rozsah pohybu, aby ste pri vykonávaní tohto baletného pohybu neboli zranení.

Zdroje