Avíza

Zoznam potravín s vysokou dextrózou


Dextróza, známa tiež ako glukóza, je jednoduchý cukor, ktorý je dôležitým zdrojom energie v tele. Dextróza sa prirodzene vyskytuje v mnohých druhoch potravín vrátane ovocia a medu. Podľa Centra pre vedu vo verejnom záujme spotrebujú Američania každý rok okolo 25 libier dextrózy. Dextróza sa v minulosti častejšie používala a dnes sa často hovorí o glukóze.

Med

Med obsahuje prirodzene sa vyskytujúce cukry, napríklad dextrózu. Dextróza v mede sa rýchlo vstrebáva do krvi a po spotrebe sa v tele premení na okamžitý zdroj energie. Podľa Asociácie pre cukor je med zložený z asi 30% dextrózy.

Balené výrobky

Dextróza sa vyskytuje vo veľkých množstvách v mnohých bežných balených výrobkoch a jedlách na pečenie, ktoré majú vysoký obsah cukru, ako sú torty a polevy, sušienky, sušienky a praclíky. Majte na pamäti, že konzumácia nadmerného množstva všetkých cukrov vrátane dextrózy má mnoho negatívnych účinkov na zdravie vrátane potlačenia imunitného systému a poškodenia obranyschopnosti tela proti infekčným chorobám; spôsobuje rýchle zvýšenie hladiny cukru v krvi; problémy s vaším gastrointestinálnym systémom; a možné zvýšenie hladiny cholesterolu.

Dezerty

Väčšina dezertov má vysoký obsah dextrózy. Bežné dezerty, ako napríklad zmrzlina, jablkový koláč, sušienky a sušienky, sú dobrým zdrojom dextrózy. Potravinárske spoločnosti bežne uvádzajú dextrózu vyrobenú z kukuričného škrobu na nutričnom štítku ako cukor z kukurice. „Ak je dextróza odvodená z iného zdroja, napríklad z ryže alebo pšenice, na nutričnom štítku sa zobrazí cukor z pšenice alebo pšenica.“

Čistá dextróza

Čistú dextrózu je možné kúpiť samostatne ako potravinový doplnok a je o 20 percent menej sladká ako trstinový cukor. Je úplne odvodený z kukurice a je relatívne lacný. Dextróza môže nahradiť stolový cukor a môže sa použiť na sladenie najrôznejších jedál a nápojov.

Kukuričný sirup

Kukuričný sirup je kombináciou niekoľkých druhov cukru získaného z kukurice vrátane dextrózy a fruktózy. Kukuričný sirup je tekuté sladidlo vyrobené ako výsledok spracovania kukuričného škrobu pomocou kyselín a enzýmov. Okrem prázdnych kalórií má malú výživovú hodnotu a nachádza sa v najrôznejších potravinách vrátane sódy, rýchleho občerstvenia a balených výrobkov. Komerčný kukuričný sirup môže byť medzi 20 a 98% dextrózy.