Avíza

Manuál Vs. Elektrický bežecký pás


Bežecké pásy simulujú chôdzu, jogging alebo beh v interiéri bez potreby stopy alebo iného veľkého priestoru. To vám umožní získať aeróbne cvičenie doma alebo v telocvični bez ohľadu na počasie vonku. Ručné aj elektrické bežecké trenažéry majú svoje výhody a nevýhody. Porovnaním týchto dvoch typov si môžete vybrať bežecký pás, ktorý je najlepší pre vaše cvičenie, obytný priestor a dostupné prostriedky.

Veľkosť

Ručné a elektrické bežecké pásy sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, aj keď manuálne bežecké pásy majú tendenciu byť menšie a ľahšie ako ich elektrické náprotivky. Zväčšená veľkosť a hmotnosť elektrických bežeckých pásov je spôsobená aspoň čiastočne motorom a inými elektrickými komponentmi zahrnutými v bežiacom páse; existujú elektrické bežecké trenažéry, ktoré sú navrhnuté s menšou celkovou veľkosťou a hmotnosťou. Priemerný bežecký pás je široký 3 stopy a 7 metrov, ale manuálne a elektrické bežecké trenažéry určené pre menšie priestory môžu byť kratšie a tenšie.

Prenosnosť a skladovanie

Elektrické bežecké trenažéry majú tendenciu sa ťažšie premiestňovať alebo skladovať z dôvodu svojej hmotnosti a veľkosti. Ručné bežecké pásy sú s väčšou pravdepodobnosťou dostatočne ľahké, aby sa mohli ľahko pohybovať, av mnohých prípadoch sú vybavené skladacími rukoväťami alebo inými komponentmi, ktoré uľahčujú skladovanie; Niektoré ručné bežecké pásy sa dokonca zrútia do tej miery, že môžu byť uložené v skrini alebo pod posteľou.

Možnosti cvičenia

Ručné aj elektrické bežecké pásy vám poskytujú možnosti cvičenia. Dizajn trenažéra a jeho manuálny alebo elektrický charakter môžu ovplyvniť spôsob jeho použitia. Menšie bežecké trenažéry alebo trenažéry určené na sklopenie na uskladnenie majú kratšie bežecké plošiny a majú tendenciu k traseniu pri vyšších rýchlostiach; Zvyčajne sú vhodné na použitie rýchlosťou 10 km / h alebo menej. Väčšie bežecké trenažéry umožňujú vyššie rýchlosti a často vám umožňujú nastaviť aj uhol bežeckej plošiny, čím zvyšujú intenzitu tréningu tým, že povrch, na ktorom bežíte, stúpajú.

Rýchlosť

Pri ručných bežeckých pásoch je rýchlosť dopravníka bežeckej plošiny nastavená pri behu. To vám dáva veľkú kontrolu nad vašou rýchlosťou; umožňuje vám tiež postupne sa znižovať, keď ste unavení. Elektrické bežecké pásy ponúkajú nastavenú rýchlosť a väčšina vám umožňuje nastaviť rýchlosť podľa potreby tak, aby sa pásový dopravník pohyboval rýchlejšie alebo pomalšie. Aj keď elektrické bežecké trenažéry ponúkajú rýchlostnú konzistenciu, môže byť ťažké ich prispôsobiť požadovanej rýchlosti jazdy.

Pridané vlastnosti

Hoci ručné bežecké pásy nie sú poháňané elektrickým motorom, môžu mať niektoré funkcie napájané z batérie, ako sú hodiny, počítadlá kilometrov a monitory srdcovej činnosti. Elektrické bežecké pásy bežne tieto funkcie ponúkajú, plus ďalšie funkcie, ako sú programovateľné postupy, ktoré menia uhol a rýchlosť bežeckého pásu a doplnky pre prehrávače mp3 alebo iné mediálne zariadenia.

Bezpečnosť

Bezpečnosť ručných a elektrických bežeckých pásov sa líši v závislosti od toho, ako sú navrhnuté konkrétne bežecké pásy. Väčšina bežeckých pásov ponúka rukoväte alebo koľajnice, ktoré vám pomôžu držať sa pri používaní stroja, a elektrické bežecké pásy často používajú bezpečnostný kľúč, ktorý prichytáva oblečenie a vypína stroj, ak sa unášate príliš ďaleko dozadu na bežeckej plošine. Doplnkové bezpečnostné funkcie môžu v určitých situáciách tiež spomaliť alebo vypnúť bežecký pás, napríklad ak vaša srdcová frekvencia prekročí stanovenú úroveň.

Náklady a dostupnosť

Kvôli nedostatku elektrického motora alebo podobných komponentov sú manuálne bežecké pásy zvyčajne lacnejšie ako ich elektrické náprotivky. Počet funkcií, ktoré ponúkajú elektrické bežecké trenažéry, výrazne ovplyvňuje cenu rôznych modelov, pričom plne vybavené možnosti stoja podstatne viac ako základné modely. Elektrické bežecké pásy sú oveľa bežnejšie ako ručné bežecké pásy, takže je ťažké kúpiť si manuálny model bez toho, aby ste si ho objednali online alebo v špecializovanom obchode.

Výber bežiaceho pásu

Pri porovnávaní ručných a elektrických rotopedov v nádeji na nákup by ste mali zvážiť niekoľko vecí. Zamyslite sa nad tým, kde sa bežecký pás nachádza, a to z hľadiska toho, koľko miesta je k dispozícii a či sú v okolí elektrické zásuvky. Nezabudnite, že väčšie elektrické bežecké pásy sa nedajú ľahko uložiť a zaberajú viac miesta ako manuálne bežecké pásy alebo ľahká elektrika. Ak chcete bežiaci pás, ktorý má programovateľné funkcie, nezabudnite, že tieto bežiace pásy zvyčajne stoja viac ako manuálne alebo základné elektrické odrody. Mali by ste vziať do úvahy aj to, ako plánujete používať bežiaci pás; menšie bežecké pásy sú vhodné na chôdzu, ale ak chcete bežať, potrebujete väčší bežecký pás s dlhšou bežeckou plošinou. Ak je to možné, skúste pred nákupom vyskúšať demo verziu konkrétneho bežiaceho pásu, aby ste sa uistili, že vyhovuje vašim potrebám.