Avíza

Fázy a symptómy poškodenia nervov

Fázy a symptómy poškodenia nervovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Poškodenie nervov, tiež nazývané neuropatia, môže ovplyvniť periférne nervy alebo autonómne nervy a môže ovplyvniť naraz aj jeden nerv alebo viac nervov. Príznaky poškodenia nervov závisia od príčiny, závažnosti a trvania poškodenia. Včasné poškodenie nervov má miernejšie príznaky, zatiaľ čo pokročilé poškodenie nervov môže spôsobiť vážne zdravotné následky.

Druhy

Periférna neuropatia je nervové poškodenie rúk, rúk, nôh a nôh, ako aj kože; autonómne poškodenie nervov ovplyvňuje vnútorné orgány, ako je močový mechúr, črevá, srdce a pľúca.

Vlastnosti

Diabetická neuropatia je poškodenie nervov spôsobené vysokou hladinou cukru v krvi, ktoré môže byť komplikované inými faktormi, ako je fajčenie, požívanie alkoholu, poruchy imunitného systému a genetika.

Príznaky periférnej neuropatie

Medzi príznaky periférnej neuropatie patrí znížená citlivosť, brnenie alebo pálenie prstov na nohách, chodidlách a prstoch; extrémna citlivosť na dotyk alebo tlak na pokožku; strata rovnováhy a svalovej slabosti.

Fázy periférnej neuropatie

Včasná periférna neuropatia môže spôsobiť bolesť a nepohodlie; pokročilé štádiá môžu spôsobiť vážne komplikácie, ako sú infekcie, najmä na chodidlách.

Príznaky autonómnej neuropatie

Medzi príznaky autonómnej neuropatie patrí inkontinencia močového mechúra a čriev, zápcha, problémy s krvným tlakom a srdcovým rytmom, nevoľnosť, zvracanie a sexuálna dysfunkcia.

Fázy autonómnej neuropatie

Podľa Mayo Clinic je autonómna neuropatia zvyčajne výsledkom dlhodobého poškodenia nervov, ktoré môže najprv spôsobiť prerušované problémy a neskôr môže spôsobiť značné poškodenie orgánov (pozri zdroje).

Fokálna neuropatia

Fokálna neuropatia je poškodenie jedného nervu, zvyčajne v oku, tvári alebo nohe, a príznaky zahŕňajú čiastočnú paralýzu tváre, poruchy zraku a silnú bolesť.