Avíza

Ako odstrániť hrdzu z čepele korčule


Korčuliarovia vyžadujú ostrú ostrú čepeľ, aby mohli komunikovať s povrchom ľadu pre hladké, rýchle kĺzanie a ostré ostré hrany. Akékoľvek množstvo hrdze na čepeli ovplyvní korčuľovanie. Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť hrdzavým korčuliam, je zabrániť ich formovaniu tým, že ich udržiavate čisté a suché; Avšak aj pri starostlivosti o čepele sa z času na čas môže vyvinúť hrdza. Malé množstvo hrdze môžete z čepele korčule odstrániť pomocou niekoľkých jednoduchých krokov.

Krok 1

Pridajte niekoľko kvapiek oleja do čistiacej podložky. Môžete použiť olej určený špeciálne pre korčule alebo olej na varenie; obidve fungujú podobne.

Krok 2

Jemne vtierajte doštičku, ktorá má hrdzu, doštičkou, až kým hrdza nezmizne.

Krok 3

Nastriekajte prostriedok na ochranu proti hrdzi na čepeľ a utrite ho čistou utierkou.

Krok 4

Nôž priveďte k profesionálnemu brusičovi, ktorému dôverujete. Akonáhle ste na svoje nože použili čistiacu podložku, budete mať matné okraje a budete potrebovať zaostrenie.

Tipy

  • Je nevyhnutné utrieť „sneh“, ktorý sa tvorí z korčuľovania z vašich čepelí, a utrieť si čepele, hneď ako opustíte ľad, čistou suchou utierkou.
  • Akonáhle ich vysušíte, vložte ich do čistých absorbčných korčulí na korčuľovanie. Ak sú nasiaknuté látky opotrebované, vymeňte ich.
  • V niektorých prípadoch, ak je hrdza minimálna a je obmedzená na dutinu čepele, môže ostrosť sama orezať.
  • Nastriekanie produktu na zabránenie hrdze alebo nanášanie oleja na čepele môže zabrániť ďalšiemu hrdzaveniu.