Avíza

Spustenie ráno pred futbalovým zápasom

Spustenie ráno pred futbalovým zápasom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dlhý, tvrdý beh alebo beh pred futbalovou hrou môže mať z mnohých dôvodov negatívny dopad na váš výkon. Je dôležité vziať si na cvičenie 24 až 48 hodín, aby sa vášmu telu pomohlo zotaviť sa a opraviť sa po intenzívnych cvičeniach a tréningoch. Aeróbne behanie tiež trénuje rôzne telesné funkcie, ktoré používate pri futbalových zápasoch typu start-and-stop. Na zahriatie pred futbalovým zápasom používajte pohyby podobné hre.

Aeróbny beh

Beh na dlhé vzdialenosti je aeróbny, čo znamená, že vaše svaly potrebujú kyslík na vykonanie kontrakcií. Spaľujete viac tuku počas aeróbneho cvičenia, ako keď spúšťate šprinty, a do svalov zapojíte vlákna s pomalými zášklbmi viac ako pri sprinte. Po intenzívnom futbalovom zápase, keď robíte aeróbny beh, nevytrénujete svoje srdce ani pľúca. Ušetrite vzdialenosť pre offseason.

Ľahký beh

Ak chcete urobiť nejaké cvičenie ráno pred futbalovým zápasom, držte sa behu strednej intenzity a rozdeľte ho na dvojminútové intervaly. Beží viacerými smermi podľa toho, akú pozíciu hráte. Napríklad brankári by mali zahŕňať viac priečne alebo bok po boku s kríženou nôh. Záložníci by mali bežať krátke pomlčky dopredu a dozadu a dopredu by mali zdôrazňovať beh dopredu a pod uhlom. Po každom dvojminútovom behu venujte dve minúty chôdze, kým sa váš anaeróbny energetický systém zotaví.

Nôh

Ďalším spôsobom, ako spustiť ráno pred futbalovým zápasom, je precvičiť si vašu nohu. Pohybujte sa nohami rýchlo pomocou lanového rebríka, vykonávajte vŕtacie pavúky, skákajte dovnútra a von z osemuholníka, vbehnite dovnútra a von z kužeľov a preskakujte cez prekážky. Pri pravidelných cvičeniach budete vykonávať tieto typy vŕtačiek veľmi vysokou rýchlosťou a intenzitou. Ráno pred futbalovým zápasom ich vykonávajte s miernou intenzitou, aby ste nezaťažovali svoje telo a nezasahovali do procesu regenerácie, ktorý prebieha po vašom poslednom intenzívnom tréningu. Ak chcete bežať rýchlo, spustite prudký kopec, aby ste vygenerovali prekročenie rýchlosti. Pohybujete nohami veľmi vysokou rýchlosťou, ale radšej využívate gravitáciu než intenzívne svalové úsilie. Po každej jazde pomaly choďte späť do kopca.

Plyometrics

Futbal zahŕňa skákanie, takže do zahrievania pred hrou pridajte plyometrické cvičenia. Vezmite dva dlhé kroky, potom skok tak vysoko, ako môžete na tretí krok. Urobte to po celej dĺžke poľa a potom choďte späť. Tento vrták zopakujte od druhej nohy. Cvičte skákanie z poľa, skákanie z neho a vypínanie z rôznych uhlov, z jednej nohy na druhú, potom pomocou dvoch stôp naraz.

Preťahovanie

Pred spustením alebo hraním futbalových hier nevykonávajte tradičné úseky. Keď predĺžite sval do bodu napätia a potom ho podržíte 30 sekúnd, obnovenie schopnosti produkovať energiu a maximálny vertikálny skok môže trvať až 20 minút. Zahrejte sa ľahkým joggingom, skákaním alebo kopaním do zadku. Ušetrite statické strečing po tréningu.