Avíza

Oplach slanou vodou na infekciu ďasien


Bolesť ďasna môže zasiahnuť bez varovania, často, keď to najmenej čakáte. Bolesť je signál, ktorý vás informuje, že niečo nie je priamo vo vašich ústach. Najrýchlejším a najúčinnejším riešením pre dočasné a niekedy aj trvalé odstránenie bolesti ďasien je oplach slanou vodou. Najlepšie na tomto vzorci je to, že kombinuje dva ľahko dostupné komponenty, takže môžete zmierniť bolesť rýchlo.

Príprava

Ak vás postihne bolesť ďasien, môže to byť dosť závažné. Môže prísť odnikiaľ alebo môže byť vyvolané niečím, čo ste jedli. V obidvoch prípadoch by ste si mali pamätať jasne, keď pripravujete oplach slanej vody, aby ste zabránili zhoršeniu bolesti. Budete musieť použiť čistý pohár. Znečistená nádoba alebo nádoba s časticami môžu zhoršiť vaše príznaky. Ak máte nepríjemný pocit, ktorý spôsobuje nepohodlie, určité zvyšné tekutiny môžu urýchliť podráždenie alebo sa môžu častice usadiť do štrbiny a skutočne vyslať vašu bolesť cez strechu.

Zabezpečenie toho, aby ste si vybrali soľ namiesto cukru, je ďalším opatrením, ktoré musíte podniknúť. Aj keď to znie ako hlúpa chyba, bolesť ďasien môže byť tak intenzívna, že si nemyslíte tak jasne ako normálne. Ak je vaša bolesť ďasien spôsobená dutinou v línii ďasien a neviete o jej zdroji, opláchnutie cukru môže po kontakte s dutinou poslať rázovú vlnu bolesti.

Opláchnutie slanou vodou

Pri príprave oplachovania slanou vodou je dôležité pamätať na teplé vody. Studená voda nie je tak účinná z dvoch dôvodov: zhoršuje citlivé zuby a nerozpúšťa soľ. Možno si neuvedomíte, že vaše zuby sú citlivé, ale ak ich zaplavíte extrémne studenou vodou bez toho, aby ste to vedeli, zažijete značné nepohodlie. To sa stane aj v prípade, že zdrojom bolesti ďasna je dutina. Pretože dutiny sú rozpadom časti povrchu zubu, nervy zubov sú náchylnejšie na zhoršenie.

Ďalšou výhodou teplej vody je, že topí soľné kryštály. To umožňuje, aby upokojujúce vlastnosti soli spotrebovávali vodu a dosiahli malé trhliny v ústach, ako je napríklad absces. Soľ vypustí absces a odstráni niektoré bolesti.