Avíza

Rutinné cvičenie na silový tréning pre seniorov golfistov

Rutinné cvičenie na silový tréning pre seniorov golfistov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho golfistov prehliada dôležitosť udržiavania sily, flexibility a sily. Bohužiaľ, tieto fyzické atribúty často začínajú prirodzene klesať s vekom a starší golfisti zažívajú straty v diaľke a presnosti. Naďalej sa zameriavajte na to, aby ste zostali vo forme a zažili rovnakú úroveň herných schopností, aké ste si užili v mladších rokoch - a možno ju dokonca vylepšite. Vykonajte túto rutinu dvakrát až trikrát týždenne, aby ste zostali v špičkovej podobe pre golf.

Všeobecné zahrievanie

Prvou zložkou akejkoľvek rutiny silového tréningu je vykonanie všeobecného rozcvičenia. Tento krok slúži na mazanie tuhých kĺbov a šliach, zvyšuje telesnú teplotu a zvyšuje prietok krvi do svalov, ktoré budete používať. Pred začiatkom nasledujúceho kroku zabehnite alebo rýchlo choďte na bežiacom páse po dobu 10 až 12 minút. Bežecký pás sa nastaví tak, aby bol mierne naklonený, aby z kolien vylial tlak. Viete, že ste tento krok vykonali správne, ak sa ľahko potíte.

Konkrétne zahrievanie

Tento krok ďalej zvyšuje prietok krvi do svalov, ktoré používate, a pomáha predchádzať zraneniam v dôsledku tesných šliach a väzov obklopujúcich kĺby. Vykonajte 12 opakovaní každého z nasledujúcich dynamických alebo pohybujúcich sa úsekov, ktoré sa zameriavajú na všetky hlavné svalové skupiny: výkyvy ramien, krúžky rúk, rotácie trupu, výkyvy nôh, dotyky prstov a bočné ohyby.

Všeobecné školenie odporu

Budujte všeobecnú silu prostredníctvom tréningu odporu. Použite nízku hmotnosť a každé cvičenie vykonajte pre tri sady 12 až 15 opakovaní. Všetky cvičenia vykonávajte hladkým a kontrolovaným spôsobom a medzi jednotlivými sadami si odpočinúť jednu až dve minúty. Vyberte si zdarma závažia pri strojových cvičeniach, aby ste zvýšili dopyt po svojich kostiach, šliach a väzoch - to všetko s pribúdajúcim vekom klesá. K optimálnym cvičeniam pre golf patria: drepy (alebo polovice drepy), rady činiek, vychádzkové výpady s činkami, činky na pokles činky, kučery bicepsov a predĺženie tricepsov nad hlavou.

Rotačné cvičenia

Boky a jadro hrajú dôležitú úlohu pri poskytovaní sily potrebnej na dosiahnutie optimálnej vzdialenosti pri golfe. Boky sa môžu s vekom stať tuhými a nepohyblivými. Vykonajte 10 minút základných cvičení, ktoré sa zameriavajú na silnú rotáciu potrebnú na zasiahnutie lopty maximálnou silou. Vykonajte každé cvičenie po dobu 30 sekúnd, potom odpočinku 30 sekúnd. Medzi optimálne rotačné cvičenia pre golf patria: hádzanie loptičiek s medicínskym partnerom alebo stenou, ruské zvraty, bicyklové drvenie, bočné drvenie na guľôčke so stabilitou a výpady s krútením.

Flexibilita

Po tréningu vykonajte 10 minút statického rozťahovania a každú pozíciu držte 10 až 30 sekúnd. Najlepšie úseky pre golf sú také, ktoré napodobňujú pozície, ktoré musíte počas golfového švihu udržiavať. Medzi optimálne golfové výťahy patrí strečing cez rameno, strečing, strečing tricepsov, strečing na hrudi, strečing s nízkym chrbtom, strečing s ochromením, štvorkolku a strečing predlaktia / zápästia.