Avíza

Príznaky 24-hodinovej chrípky

Príznaky 24-hodinovej chrípky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chrípka 24 hodín je bežný kmeň, ktorý spôsobuje príznaky asi jeden deň. Pre niektorých môžu byť účinky závažné, zatiaľ čo iné pre nich môžu byť sotva ovplyvnené. Všetko záleží na vašom imunitnom systéme, životnom štýle a strave, aj keď sa zdá, že deti a staršie osoby sú najviac ohrozené.

Zvracanie

Jedným z prvých príznakov chrípky je zvracanie. Bolesť žalúdka a nevoľnosť sú spôsob, ako sa telo snaží zbaviť osoby vírusu chrípky. Ak na zvracanie nezostáva žiadne jedlo, môže osoba naďalej vysušovať alebo zvracať žlč z pečene. Pitie zázvorového čaju a veľa tekutín môže pomôcť nahradiť stratené a potlačiť nevoľnosť.

Hnačka

Hnačka je tiež spojená s 24-hodinovou chrípkou. Môže trvať celý deň a spôsobuje únavu v dôsledku dehydratácie, ktorá je pre deti najnebezpečnejšia. Požite elektrolytové nápoje, polievky a iné nápoje, aby ste nahradili stratené tekutiny. Ak dôjde k extrémnej dehydratácii, je potrebná hospitalizácia.

Zimnica

Niektorí ľudia pociťujú zimnicu, ktorá spôsobí trasenie osoby. Pomáhajú horúce polievky, čaje a iné tekutiny. Odpočinok a brať 1000 miligramov alebo viac vitamínu C.

Bolesť hlavy

Vírus s 24-chrípkou môže tiež vyvolať extrémne bolesti hlavy, ktoré sa môžu liečiť horúcou, mokrou žinku, masážou alebo aspirínom. Ľahnutie hlavy môže pomôcť aj ležanie a zdriemnutie.

únava

Únava je tiež ďalším účinkom jednodňovej chrípky, pretože imunitný systém pracuje nadčas v boji proti vírusu. Je predpísaný odpočinok a rehydratácia.