Avíza

Aký je čas zotavenia pre chirurgiu bedrového kĺbu?

Aký je čas zotavenia pre chirurgiu bedrového kĺbu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Operácia bedrového kĺbu je bežný postup na opravu poškodenej chrupavky obklopujúcej bedrový kĺb. Po fyzickej terapii sú pacienti zvyčajne bez príznakov asi 2 až 6 mesiacov po zákroku.

Anatómia

Bedrá sú guľôčkové a lôžkové kĺby tvorené stehennou kosťou (stehennou kosťou) a panvou (bedrová kosť). Hlava alebo guľa stehennej kosti zapadá do päty panvy. Labrum je kúsok chrupavky obklopujúci objímku, ktorá pomáha udržiavať stehennú kosť na mieste a poskytuje stabilitu.

Diagnóza

Príznaky roztrhaného labrum môžu zahŕňať bolesť bedra alebo slabiny, stuhnutosť a obmedzený rozsah pohybu v kĺbe a blokovanie alebo kliknutie v kĺbe. Je ťažké diagnostikovať slznicu labrum, pretože všetky ostatné svaly sú blízko a okolo bedra.

Príčiny

Roztrhaný labrum môže byť spôsobený niekoľkými faktormi. Medzi ne môže patriť trauma, prírodné štrukturálne abnormality, opakujúce sa pohyby (zvyčajne súvisiace so športom alebo fyzickou aktivitou) a osteoartritída.

Chirurgický postup

Postup opravy roztrhaného labrum sa líši v závislosti od rozsahu poškodenia. Lekári buď odstránia roztrhnutú časť labrum, alebo ju jednoducho zošijú.

Čas obnovenia

Pacient zostane v barle 2 až 6 týždňov. Počas tejto doby sa fyzická terapia použije na opätovné získanie sily a rozsahu pohybu v kĺbe. Obvykle sú pacienti bez bolesti kdekoľvek od 2 do 6 mesiacov.