Avíza

Ako zabaliť gule vašich nôh atletickou páskou

Ako zabaliť gule vašich nôh atletickou páskouWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Poklepaním na loptu na nohe urobíte viac, ako zabránite nepríjemným pľuzgierom. Chráni vás tiež pred získaním takých druhov kalamárov, ktoré môžu viesť k takým poruchám nôh, ako je metatarsalgia, bolesť nôh sústredená medzi vašimi prstami na nohách a vašim oblúkom. Správne použitá atletická páska nielen zabraňuje vzniku pľuzgierov a callousov, ale môže tiež zmierniť existujúcu bolesť.

Krok 1

Určite, koľko atletickej pásky budete potrebovať, a to zabalením pásky okolo vodorovne v najširšej časti. Niektorí ľudia dávajú prednosť tomu, aby sa konce pásky prekrývali v strede hornej časti chodidiel, zatiaľ čo iní obalujú guľu chodidla a každý koniec privádzajú na prvý palec alebo dva na hornú ľavú a pravú stranu chodidla. Zmerajte dĺžku, ktorá najlepšie vyhovuje vašim preferenciám.

Krok 2

Vyčistite si nohy trením alkoholu.

Krok 3

Patky osušte čistou handrou alebo uterákom.

Krok 4

Strihajte atletickú pásku na dĺžku, ktorá zodpovedá vykonaným meraniam.

Krok 5

Pásku držte pri nohe lepivou stranou k nohe. Umiestnite pásku tak, aby prechádzala cez guľôčku chodidla a nie pozdĺžne po chodidle.

Krok 6

Zabráňte tomu, aby sa horný okraj pásky dotýkal spodnej časti prstov na nohách, aby ste zabránili neskorším hrebeňom alebo pokrčeniam

Krok 7

Omotajte pásku okolo chodidla tak, aby ste sa spojili s koncami v hornej časti chodidla, alebo tak, aby každý koniec bol na oboch stranách v hornej časti chodidla.

Krok 8

Odrežte akúkoľvek cudziu pásku a pritlačte ju na nohu.

Krok 9

Naneste mazivo na pásku a priľahlú pokožku. Tento krok vyhladzuje okraje pásky a zabraňuje tak zachyteniu ponožiek.

Krok 10

Podľa potreby zopakujte kroky s druhou nohou.

Tipy

  • Niektorí ľudia používajú lepidlo na nohách skôr, ako pomôžu nasadiť atletickú pásku. Ak máte problémy s udržaním pásky na mieste, naneste lepidlo vyrobené na nosenie pod atletickou páskou.
  • Pokiaľ nie ste zranení, môže byť vhodnejšie položiť pásku na podlahu lepiacou stranou nahor a potom na ňu vystúpiť tak, aby bola vystredená na guľôčke nôh, než zabaliť nohu zo sedu. Poloha v stoji zaisťuje, že vaša noha bude mať tvar, v akom je normálne, keď naň kladiete svoju plnú váhu.
  • Alkoholové obrúsky sú k dispozícii v prenosných obaloch a dobre fungujú pri poklepávaní nohami mimo domova.
  • Ak ste na pešej turistike alebo inak očakávate, že budete mimo domova na dlhšiu dobu, prineste so sebou ďalšiu pásku, lepidlo, mazivo a nožnice.
  • Ak máte pľuzgier, pred zabalením lopty do chodidla atletickou páskou dajte polstrovanie.
  • Navlečte si ponožky pomaly, aby atletická páska zostala na svojom mieste.