Info

Kalórie spálené Dodgeball


Ak trávite priveľa času premýšľaním o kalóriách, ktoré spaľujete počas hry s hrou dodgeball, pravdepodobne vás upúta hlava. Táto rýchla hra môže byť bežná v triedach gymnázia, ale je to zábavné cvičenie aj pre dospelých. Nehorí kalórie príliš vysokou rýchlosťou, ale ponúka množstvo zdravotných výhod.

Kalórie a chudnutie

Ak vás zaujímajú kalórie, ktoré spálite pri rôznych činnostiach, možno sa snažíte schudnúť. Kalórie a chudnutie spolu úzko súvisia; keď môžete dosiahnuť nedostatok kalórií spálením viac kalórií, ako konzumujete, schudnutím spaľovaním tukov schudnete. Ak je vaším cieľom rýchle chudnutie, ideálne sú rázne cvičenia, ako je plávanie a jogging. Ale ak sa viac zaujímate o mierne cvičenie, aby ste zostali fit a bavili sa, môže byť odpoveďou dodgeball.

Dodgeball spálené kalórie

V hre Dodgeball sa snažíte zabrániť zasiahnutiu, takže môžete zostať na zemi a pomôcť svojmu tímu. Čím dlhšie zostanete nažive, tým viac kalórií spálite. HealthStatus poznamenáva, že osoba s hmotnosťou 155 libier spáli 186 kalórií počas 30 minút od hrania na futbalu. Je to porovnateľné s počtom kalórií, ktoré podľa Harvard Medical School spálili kajakom alebo hraním softballu. Čím viac vážite, tým viac kalórií spálite. Podľa zdravotného stavu niekto, kto váži 185 libier, bude spaľovať 222 kalórií za rovnaké časové obdobie.

Zahrievanie

Aj keď by ste mohli byť v pokušení šnurovať si bežecké topánky a okamžite začať hrať na futbalu, vždy venujte pár minút náležitému zahriatiu na túto aktivitu. Pripravte svoje telo na hru prostredníctvom dynamických úsekov, ktoré sú ťahmi up-tempo, ktoré tiež zvyšujú srdcový rytmus a spúšťajú nervový systém. Medzi príklady dynamických úsekov patrí preskok sily, kruhy na ramenách, výkyvy rúk a nôh a kopy zadku.

Výhody hry Dodgeball

Napriek tomu, že výhody horenia kalórií nie sú príliš vysoké, stále je to prospešný spôsob, ako si zacvičiť. Konštantný beh tam a späť poskytuje solídne kardiovaskulárne cvičenie, zatiaľ čo aktivita zahŕňa použitie prakticky všetkých vašich hlavných svalových skupín, vrátane vašich štvorkoliek, jadier a ramien. Dodgeball, ako je tomu v prípade mnohých tímových športov, má tiež sociálny prvok, ktorý môže byť príjemný. A pri hraní hry je ľahké zabudnúť na stres každodenného života.

Zdroje