Info

Cvičenia na zmiernenie nadúvania


K nadúvaniu dochádza u každého naraz alebo v inom prostredí a môže byť vyvolaná mnohými faktormi, ako napríklad nezdravá strava, stres alebo zdravotný stav. Posilnenie brucha - najmä hlboko uložených transverzálnych brušnín - môže pomôcť zmierniť nepríjemné pocity v žalúdku. Silný transverzálny brucho môže pôsobiť ako akordeón a tlačiť plyn von, čím sa znižuje nadúvanie. Okrem toho práca brucha môže zlepšiť vaše celkové trávenie a pravdepodobne zabrániť nadúvaniu.

Jóga predstavuje

Jednou z výhod konzistentnej praxe jogy je to, že vám môže pomôcť zvýšiť váš metabolizmus a zlepšiť funkcie žalúdka. Pravidelné predvádzanie póz, ktoré sa zameriavajú na vaše ABS, môže pomôcť znížiť alebo zabrániť nadúvaniu. Doska predstavuje účinnú látku pri posilňovaní transverzálneho brucha, čo pomáha vtiahnuť žalúdok a vytlačiť plyn. Krútenie, ako je spätný trojuholník, krútenie výpadu a marichiho póza, sa snaží zlepšiť trávenie a zároveň pomáha s uvoľňovaním toxínov vo vašich orgánoch. Bridge Pose posilňuje vrchný brušný sval, rectus abdominis, ktorý umožňuje flexibilitu v trupe a chráni spodnú časť chrbta počas krútenia.

Cvičenie pilates

Pilates je cvičebná metóda, ktorá sa zameriava na posilnenie jadra, ktoré pozostáva zo svalov od dolných rebier po panvové dno. Táto oblasť sa v Pilates často nazýva powerhouse svaly kvôli svojej schopnosti stabilizovať chrbticu a chrániť vaše vnútorné orgány. Silné jadro veľmi pomáha pri trávení; zdravý tráviaci systém môže viesť k zníženiu nadúvania. Bežné cvičenia Pilates zahŕňajú stovky, dvojité kĺzanie nôh, zhrnutie, roztiahnutie jednej nohy a šikmé výťahy.

Tradičné brušné cvičenia

Tradičné žalúdočné cvičenia, ako sú drtia, dosky a zvyšky nôh, môžu tiež pomôcť zmierniť nadúvanie posilnením svalov brucha, ktoré pomáhajú pri vytlačovaní plynu z tela. Zahrnutie rôznych drtí do vášho tréningu, ako je stabilita lopty, krížová kríza a reverzná kríza, vám umožní zamerať sa na všetky tri skupiny brušných svalov - na brucho rekta, šikmé a brucho priečne. Doska delfínov a bočná doska pridávajú k základnej doske rozmanitosť, ktorá môže pomôcť pri otrasoch brušných svalov a pomôcť so silou a vývojom.

Dôležité informácie

Ak chcete maximalizovať silu svojho jadra, trénujte svoje abs trikrát až štyrikrát týždenne, medzi oddychovými dňami si nechajte deň odpočinku. Začínajúci študenti jogy a pilates by mali vyhľadávať pokyny od certifikovaných inštruktorov. Pred začatím akéhokoľvek nového cvičebného programu sa poraďte so svojím lekárom. Pretrvávajúce nadúvanie a plyn môžu byť spôsobené zdravotným stavom alebo nezdravou stravou; pred liečením akýchkoľvek príznakov sa porozprávajte so svojím lekárom a certifikovaným odborníkom na výživu.