Info

Kalórie spálili mulčovaním


Či už idete do telocvične, jazdíte na bicykli, alebo idete vonku a robíte prácu na záhrade, pokiaľ pohybujete hlavnými svalovými skupinami a zvyšujete srdcový rytmus, zlepšujete svoje zdravie. Starostlivosť o vaše rastliny a záhrady mulčovaním nie je nevyhnutná iba na to, aby ste ich zdravo rástli, je to spôsob, ako spáliť kalórie.

Spaľovanie kalórií na mulčovanie

Mulčovanie je jednou z tých outdoorových aktivít, ktoré zvyčajne súvisia s inými formami práce na záhrade. Keď položíte odrezky trávy alebo hnoj alebo kôru na vrchole svojich záhonov, pravdepodobne tiež vynášate, vytrhávate, balíte a hrabete. Podľa publikácie Harvard Health Publications spáli 155 kilogramová osoba pri týchto činnostiach 300 až 410 kalórií za hodinu. Centrá pre kontrolu chorôb hovoria, že 154 libier bude spaľovať približne 330 kalórií za hodinu a robiť „ľahké záhradníctvo“.

Odporúčania pre cvičenie

Mayo Clinic.com odporúča najmenej 150 minút aeróbnej aktivity týždenne, aby sa udržala zdravá úroveň telesnej kondície a znížilo sa riziko chronických stavov, ako sú srdcové choroby a cukrovka. Pravdepodobne však budete musieť túto sumu zdvojnásobiť, aby ste videli výrazný úbytok na váhe. Odborníci z Mayo Clinic.com tiež navrhujú silový tréning dvakrát týždenne. Nie je potrebné robiť výlet do posilňovne - mulčovanie je jedným z tých prác, ktoré vás udržia v pohybe na nohách; a keďže mulč váži asi 600 libier na kubický dvor, poskytuje pohyblivý mulč príležitosť ohnúť vaše svaly a spáliť kalórie.

Intenzita cvičenia

Aerobic na strednej úrovni podľa MayoClinic.com zahŕňa svižnú chôdzu, plávanie a kosenie trávnika a rázne alebo intenzívne cvičenie zahŕňa beh a aeróbne tancovanie. 155 libier bude spaľovať 240 kalórií za hodinu zhrabaním lístia, 300 kalórií za hodinu pri kladení brúseného alebo drveného kameňa a 446 kalórií za hodinu štiepaním dreva - to je rovnaká rýchlosť spaľovania ako plávanie, zjazdové lyžovanie alebo učenie aerobiku na jednu hodinu. Ak vaše dýchanie a srdcový rytmus sú výrazne rýchlejšie, ale stále môžete pokračovať v konverzácii, budete vedieť, že sa venujete činnosti strednej intenzity. Čím intenzívnejšia aktivita, tým rýchlejšie spálite kalórie.

Hmotnostné záležitosti

Väčšina ľudí vie, že keď skombinujete zvýšenie aktivity so znížením príjmu kalórií, objavíte nedostatok kalórií, čo vedie k úbytku hmotnosti. Miera výdaja alebo spaľovania kalórií sa bude líšiť v závislosti od vašej telesnej hmotnosti. Čím väčšiu telesnú hmotnosť máte, tým vyššia je vaša rýchlosť spaľovania kalórií. To znamená, že spaľujete kalórie rýchlejšie ako iná osoba vykonávajúca rovnakú činnosť, ktorá váži menej ako vy. Keď budete chudnúť, spálite kalórie aj pomalšie.