Info

Kalórie spálené pri pitching baseball


Baseballové džbány sú zruční športovci. Profesionálny hráč musí byť flexibilný, silný a koordinovaný, aby mohol uskutočniť úspešné ihrisko. Môže byť schopný hádzať rýchly loptičku rýchlosťou až 100 mph, podľa Kevina Wilka v „Cvičenie a športová veda“. V jednej hre môže profesionálny džbán hodiť 150 ihrísk, čo je počet, ktorý sa sčítava nad 30 do 40 hernej sezóny. Bez ohľadu na to, aká úroveň zručnosti má džbán rýchle a silné pohyby a spaľuje veľa kalórií.

Poloha na poli a spálené kalórie

V štandardnej deväť-inningovej hre bude džbán spáliť asi 1 440 kalórií, podľa knihy Eugena Colemana „52-týždňový tréning bejzbalu“. V porovnaní s ostatnými hráčmi na ihrisku vynaloží džbán najviac energie v priebehu hry. Kým chytač spáli 1100 kalórií, hráč v poli vynaloží 1 000 kalórií. Tieto čísla sú tiež ovplyvnené telesnou hmotnosťou džbánu. Napríklad hráč s hmotnosťou 130 libier vynaloží 295 kalórií za hodinu na pomalé alebo rýchle loptičky. Podľa tých istých podmienok, 190-libra hráč spáli 431 kalórií, podľa štátu Wisconsin ministerstva zdravotníctva a rodiny služieb.

Anaeróbny metabolizmus

Veľké ihrisko nie je len výsledkom tréningu a sily, ale tiež závisí od toho, ako rýchlo sa vaše svaly sťahujú a koľko vlákien vo vašich svaloch sa sťahuje. Pretože pitching vyžaduje krátke záchvaty maximálneho úsilia, závisí od anaeróbneho energetického systému vášho tela alebo od množstva glykogénu uloženého vo svaloch. Potrebujete tiež fosfokreatín, čo je látka syntetizovaná z bielkovín. Okrem toho je bejzbal hra, ktorá si vyžaduje duševnú bdelosť a rozjímanie. Musíte počítať svoju stratégiu na ihrisku zakaždým, keď urážlivý hráč vstúpi na tanier. Glukóza je palivo nielen pre svaly, ale aj pre mozog. Ak vám do polovice zápasu dôjde palivo, duševná únava môže viesť k zlému úsudku.

Požiadavky na príjem kalórií

Pretože na nahradenie glykogénu používaného pri hre budete potrebovať veľa sacharidov, optimálna strava sa skladá z ovocia, zeleniny, chleba a obilnín. Ak nezískate dostatok bielkovín, vaše telo začne spaľovať bielkoviny na palivo počas hry, a preto sabotuje produkciu kreatínu. Všeobecne by 60 až 65 percent kalórií vo vašej strave malo pochádzať z uhľohydrátov, 15 percent z bielkovín a 20 až 25 percent z tukov. Podľa denných kalórií by ste mali svoju váhu vynásobiť 23, ak je čas hry a ste na začiatku zostavy. Napríklad, ak vážite 200 libier, budete potrebovať 4 600 kalórií denne. Štartovacie a pomocné džbány by mali vynásobiť svoju váhu o 20. Počas tréningu vynásobte svoju hmotnosť o 18 a podľa multiplikátora znížte tento multiplikátor na 15 v posmrtnom kurze.

Food-Performance Connection

Nie je to len to, čo jete, ale aj keď jete, má to vplyv na váš výkon na pitching pahorku. Držte sa načasovania a štruktúry vášho stravovacieho režimu. Nezabudnite jesť raňajky. Ak tak urobíte, nenahrádzajte stratu uhľohydrátov naložením pri neskoršom jedle. Dve hodiny pred tréningom alebo hrou konzumujte potraviny, ktoré sú vyvážené z hľadiska uhľohydrátov a bielkovín, aby nahradili stratené živiny. Aj keď nemáte smäd alebo apatia, pite tekutiny a zostaňte vždy hydratovaní.

Zdroje