Info

Najlepšie ab cvičenia pre zlý krk


Tradičné cvičenia v oblasti brucha, ako sú drvenie a držanie dosiek, môžu namáhať už bolesť v krku. Niektoré cvičenia pracujú s vašimi základnými brušnými svalmi a zároveň umožňujú vášmu krku zostať rovný a odpočinutý. Ak počas cvičenia pociťujete bolesť krku alebo chrbta, nepokračujte vo vykonávaní týchto cvičení.

Jednoramenné stojany

Postavte sa s nohami 2 až 3 palce od seba. Pomalým a kontrolovaným pohybom ohnite svoje ľavé koleno a zdvihnite ho o 6 centimetrov od podlahy, zatiaľ čo napínate svaly brucha. Pred vrátením chodidla na podlahu držte túto polohu so zapnutým abs po dobu 15 sekúnd. Vykonajte celkom tri opakovania po dobu 10 sekúnd na každej vetve.

Stabilný lopatkový mostík

Ľahnite si na chrbát a teľatá a členky umiestnite na stabilizačnú guľu. Držte nohy od seba asi 2 palce. Natiahnite ruky do strán tak, aby vaše dlane smerovali nadol, aby sa počas cvičenia udržala rovnováha. Vydýchnite a utiahnite brušné svaly, keď zdvíhate boky z podlahy, kým nie sú vaše nohy a telo zarovnané. Držte túto pozíciu na dve sekundy a potom vdychujte, keď spomalíte a ovládate pohyb tela na zem. Toto cvičenie opakujte pre tri sady ôsmich opakovaní.

Ležiaci na nohách

Ľahnite si chrbtom na zem a roztiahnutými nohami. Natiahnite ruky a dlane položte rovno na zem, aby sa počas cvičenia udržiavala rovnováha. Utiahnite si brušné svaly počas celého cvičenia. Nadýchnite sa, keď kolená ohýbate a zdvíhate nohy z podlahy a súčasne sa ohýbate v bokoch, aby ste si kolená priniesli na hruď. Vaše brušné svaly pracujú tak, že si kolená prinesú na hrudník, preto si svoje nohy neveďte k hrudníku. Pohyb je pomalý a kontrolovaný počas celého cvičenia. Toto cvičenie opakujte pre tri sady ôsmich.

Dôležité informácie

V závislosti od závažnosti stavu vášho krku môže mať váš lekár osobitné predpisy týkajúce sa cvičenia pre váš stav. Pred vykonaním nového cvičebného postupu sa vždy poraďte so svojím lekárom, aby ste predišli ďalšiemu zraneniu. Nesprávne vykonávanie cvičení môže tiež zvýšiť riziko zranenia, preto je najlepšie vykonať cvičenie s osobným trénerom skôr, ako sa o to pokúsite sami. Osobný tréner môže tiež poradiť, ako zvýšiť alebo znížiť intenzitu cvičenia v závislosti od vašej fyzickej kondície.