Info

Ab Wheel Vs. chrúmať


Svaly získavajú silu pôsobením proti odporu. V prípade vašich základných svalov - stabilizujúcich svalov abs, panvy a chrbta - je odpor najčastejšie vlastnou telesnou hmotnosťou. Použitie ab kolieska - kolieska s držadlami na oboch stranách, ktoré hráte pred vami - a robenia tradičných drví sú účinné cvičenia na posilnenie brucha, keď sa používajú v rámci základnej cvičebnej rutiny. Zoznámenie sa s rozdielmi medzi týmito dvoma pomôckami vám pomôže pri výbere najlepšieho tela.

Pozície

Vaše telo je počas krízy a rozvinutia kolies v dvoch rôznych polohách. Pri kríze ležíte na chrbte s ohnutými kolenami a rukami za hlavou a pohyb spočíva v vydýchnutí, keď zdvíhate hlavu, ramená a lopatky z podlahy. S kolesom ab kľačíte na podlahe alebo na podložke s rukami na tyčiach, kolesom pred kolenami a roztiahnutými rukami. Potom odveďte koleso smerom od seba, až kým nebude váš trup plochý alebo takmer plochý k zemi s hlavou, chrbtom a panvou.

Svaly

Obidve cvičenia začnete sťahovaním brušných svalov, napínaním priečneho brušného svalu a ťahaním pupka smerom dozadu. Chrbtica aj brucho tiež posilňujú brucho konečníka, sval nachádzajúci sa v strede brucha, ale rôznymi spôsobmi. Pri zvyšovaní trupu počas krízy sa konečník abdominis zmenšuje a výrazne skracuje, aby sa zmenšila vzdialenosť medzi rebrami a bokmi. Pomocou kolieska ab vykonáva vaše brušný výbežok po celej dĺžke izometrickú, statickú kontrakciu. Pri otáčaní kolieskom smerom k vám sa brucho konečníka sťahuje a mierne sa skracuje, aby sa dosiahla vzdialenosť medzi rebrami a bokmi. Obidve cvičenia zachytia šikmé strany - strany vášho jadra - ako stabilizátory.

Bedrové flexory

Najúčinnejšie ab cvičenia sa vyhýbajú používaniu iných svalov na vykonávanie pohybu, ako sú napríklad flexory bedra umiestnené na predných častiach stehien, ktoré sú niekedy zapojené počas brušných cvičení. Vedci z laboratória biomechaniky na San Diego State University merali svalovú aktivitu v 13 rôznych brušných cvičeniach. Výsledky ukázali, že najúčinnejšie brušné cviky boli tie, ktoré používali najmenšiu aktivitu kyčelnej flexorovej aktivity. Aktivita flexor bedra sa objaví, keď sa vaše uhly bedier znížia. Počas krízy sú vaše ohyby bedier rovnaké, pretože vaše kolená sú ohnuté a nepohyblivé, avšak počas brucha sa vaše uhly bedier zväčšujú a zmenšujú, keď sa otáčate smerom dovnútra a von, čo znamená väčšiu podporu z vašich bedrových ohýbačiek.

Úroveň fitness

Crunch je kalistenické cvičenie, ktoré môžete vykonať kdekoľvek a kedykoľvek. Je to ľahké a efektívne cvičenie pre začiatočníkov a zlepší silu vášho jadra. Ab kolo je náročnejšie ako kríza a vyžaduje, aby ste už mali silné horné telo, aby ste mohli správne vykonávať pohyb, pretože vaše plecia, hrudník, chrbát a zápästia podopierajú váhu hornej časti tela, keď otáčate kolieskom dozadu a dopredu. , Naopak, počas krízy je väčšina vašej váhy podopretá podlahou. Obidve vám umožňujú postupovať pri zlepšovaní úrovne fyzickej zdatnosti. Napríklad, môžete vykonať krízu na cvičebnej gule, aby ste zvýšili výzvu. Ak chcete zvýšiť odolnosť voči ab kolesu, vykonajte cvičenie na nohách namiesto kolien.