Info

Môžete spáliť kalórie ohýbaním?


Napínanie svalov spaľuje niektoré kalórie a pre tento druh cvičenia je v skutočnosti pomenovanie: izometria. Samotná izometria však nestačí na to, aby spôsobila výrazné chudnutie. Ak máte vážne problémy s odbúravaním tukov, vytvorte plán s viacerými hrotmi, ktorý obsahuje diétu so zníženým obsahom kalórií, pravidelné aeróbne aktivity a cvičenia zamerané na silový tréning, ako sú izometria, silový tréning alebo kalistenika - medzi ktoré patria cvičenia s telesnou hmotnosťou, ako sú kliešte, kliešte, drepy a drví.

Izometrické ohyb

Keď držíte ruku, nohu alebo inú časť tela pri ohýbaní svalu, vykonávate izometrické cvičenie. Napríklad môžete vykonať izometrický lis na hrudník tak, že pred seba zatiahnete ruky a pritlačíte dlane k sebe, aby sa hrudné svaly ohli. Keď držíte pózu z jogy, vykonávate tiež izometriku, pretože vaše svaly sa ohýbajú, zatiaľ čo držíte. Naopak, činka na hrudník je izotonické cvičenie, pretože pri ohýbaní kĺbov sa predlžujú a skracujú svaly ohýbaním kĺbov.

Kalórií

Počet kalórií, ktoré spálite pri napínaní, závisí od použitých svalov a trvania cvičenia; Je však nepravdepodobné, že by ohýbanie spálilo veľké množstvo kalórií. Tridsať minút jogy Hatha, založenej najmä na izometriách, spáli približne 150 kalórií, ak vážite 155 libier. Libra tuku je približne 3 500 kalórií - takže všetky ostatné veci sú rovnaké, strata jedinej libry by trvala takmer dve desiatky relácií. Môže vám však pomôcť každý kúsok a časopis Shape odporúča každú hodinu napnúť svaly pri stole, aby sa každý deň podporilo spálenie kalórií.

Spaľovanie kalórií

Pre maximálne spaľovanie kalórií sa zapojte do aeróbnych cvičení väčšinu dní v týždni. Beh je dobrá voľba; pri 155 libier spálite asi 300 kalórií za 30 minút pri 5 míľach za hodinu, alebo zhruba 370 kalórií pri rýchlosti 6 míľ / h. Plávaním plazivého ťahu po dobu 30 minút spálite pri rovnakej hmotnosti asi 400 kalórií. Medzi ďalšie efektívne aktivity na spaľovanie kalórií patrí jazda na bicykli, predvedenie karate, skákanie cez švihadlo a hranie pretekov.

Úvahy o flexibilite

Ohyb nemusí byť účinnou aktivitou spaľovania kalórií, ale vytvára si určitú svalovú silu. Podľa MayoClinic.com lekári často odporúčajú izometrické cvičenia pre pacientov vo fyzickej rehabilitácii. Tiež však poznamenávajú, že izometria nie je tak účinná na budovanie pevnosti ako zdvíhanie závaží alebo vykonávanie iných izotonických cvičení. Izometria môže byť tiež nebezpečná, ak máte ochorenie srdca alebo vysoký krvný tlak, pretože drastická zmena svalového napätia spôsobuje zvýšenie vášho krvného tlaku. Skôr ako začnete s akýmkoľvek novým cvičením, navštívte svojho lekára.