Info

Zacvičí AB cvičenie žalúdok?


Získanie plochého žalúdka je častým cieľom cvičenia, a to tak z hľadiska zdravotného prínosu straty brušného tuku, ako aj estetického potešenia z plochého bránice. Niektorí ľudia si myslia, že brušné cvičenia, ako sú drví a dosky, im pomôžu schudnúť okolo žalúdka. Cvičenie v brušných svaloch zafarbí žalúdočné svaly, ale nepomôže vám získať plochý žalúdok podľa vášho želania; to možno dosiahnuť iba cvičením, ktoré spaľuje tuk v tele.

Brušný tuk

Extra váha, ktorú máte okolo svojej bránice, môže byť výsledkom niekoľkých faktorov. Mať nedostatočne vyvinuté brušné svaly môže mať za následok vypuknutie brucha, rovnako ako genetické faktory, ktoré spôsobujú, že nosíte väčšiu váhu okolo svojej bránice ako iné časti tela. Veľká časť vydutia vo vašej stredovej časti však môže pozostávať z dvoch rôznych typov tuku; viscerálny tuk je tuk, ktorý obklopuje orgány v brušnej dutine samotnej, zatiaľ čo podkožný tuk je tuk pod kožou, ktorá leží na vrchole brušných svalov.

Ab cvičenia

Abdominálne cvičenia, ako sú drviny, pomôžu posilniť slabé svaly brucha pre väčšiu definíciu. Ak však máte podkožný tuk nad absom, definícia, ktorú ste tak tvrdo pracovali, sa neukáže. Podobne ani definícia brucha neovplyvní žalúdok, ak máte pod svalom veľké množstvo viscerálneho tuku. V niektorých prípadoch môžete dokonca vidieť zvýšenie hrúbky brucha, keď sa vaše svaly zväčšia pod vrstvou podkožného tuku. Ak chcete skutočne zažiť zníženie okolo žalúdka, budete pravdepodobne musieť schudnúť okrem tónovania abs.

Kľúčom je kardio

Na vyrovnanie žalúdka musíte spaľovať tuk a jedným z najlepších spôsobov spaľovania tuku je aerobné cvičenie náročné na kardio. Cvičenia ako beh, plávanie, jazda na bicykli a skákacie lano spaľujú veľké množstvo kalórií a sú to intenzívne kardiovaskulárne cvičenia. Americká asociácia srdca odporúča najmenej 75 až 150 minút aeróbneho cvičenia týždenne v závislosti od intenzity cvičenia, aby vám pomohla stratiť brušný tuk a udržať svalovú hmotu. Americká rada pre cvičenie odporúča, aby sa tieto úrovne aktivity pri pokuse o schudnutie zdvojnásobili, hoci to možno rozdeliť na 10-minútové prírastky a stále účinné. Odporúča sa tiež dva dni silového tréningu, aby sa vytvorilo chudé svalstvo, ktoré zvyšuje vašu základnú rýchlosť metabolizmu a pomáha vám spáliť viac kalórií počas celého dňa. Pred zvýšením úrovne aktivity sa poraďte so svojím lekárom alebo certifikovaným trénerom, aby ste zhodnotili svoju aktuálnu úroveň kondície.

Diéta

Aj keď je možné spáliť tuk a schudnúť iba cvičením, budete oveľa úspešnejší, ak do plánov na chudnutie začleníte aj zmeny stravovania. Zmeny vo vašej strave by mali znížiť celkový počet kalórií, ktoré denne prijímate, aby telo začalo spaľovať tuk, aby uspokojilo jeho kalorické potreby. Nemalo by však vyžadovať obetovanie výživy kvôli chudnutiu. Zdravá strava pozostáva z celých zŕn, čerstvého ovocia a zeleniny, chudého mäsa a nízkotučných mliečnych výrobkov. Ak potrebujete pomoc pri vývoji diéty so zníženým obsahom kalórií, ktorá vyhovuje vášmu životnému štýlu a vyhovuje vašim nutričným potrebám, obráťte sa na registrovaného dietológa alebo iného odborníka na výživu.

Výhody

Strata tuku v bruchu a tónovanie abs môže spôsobiť vizuálne príťažlivý plochý žalúdok, ale existujú aj ďalšie výhody. Vedci v Harvardskom lekárskom centre zistili, že viscerálny tuk produkuje väčšie množstvo zlúčeniny viažucej retinol 4 ako iné typy tukových buniek. Táto zlúčenina podporuje inzulínovú rezistenciu, zvyšuje vaše šance na rozvoj cukrovky a metabolického syndrómu. Strata tuku v bruchu a predovšetkým viscerálneho tuku znižuje hladiny RBP4 vo vašom tele a znižuje vaše šance na rozvoj týchto problémov. Podľa MayoClinic.com strata viscerálneho tuku tiež znižuje vaše šance na trpenie kardiovaskulárnymi chorobami, vysokým krvným tlakom, mozgovou príhodou, spánkovou apnoe a dokonca aj niektorými druhmi rakoviny.