Info

Môže skákanie cez šnúru znížiť pás?


Skákacie lano nie je len pre detské ihrisko; je to spaľovanie kalórií, ktoré vám môže pomôcť schudnúť všade, vrátane pása. Pre obzvlášť tónovaný žalúdok kombinujte skákacie lano s cvičeniami na posilnenie brucha, ako sú drvenia a zákruty. Pridajte si rôzne kardiovaskulárne aktivity, strečing, tréning odporu a výživnú stravu, aby ste si udržali pás a podporili zdravý životný štýl. Pred začatím akýchkoľvek nových tréningových procedúr sa poraďte so svojím lekárom.

Strata váhy

Ak chcete znížiť pás, musíte schudnúť. Ak chcete schudnúť, musíte spáliť viac kalórií, ako si beriete. Podľa MayoClinic.com môže skákacie lano spaľovať od 861 do 1 286 kalórií za hodinu, v závislosti od vašej aktuálnej hmotnosti. Vďaka tomu je jednou z najvyšších telesných aktivít spaľujúcich kalórie - vynikajúcou voľbou, keď si želáte svelte pás.

Tónovanie brucha

Zosilnite si pas pomocou drtí, výpadov a úsekov, ktoré sa zameriavajú na všetky vaše brušné svaly, vrátane predných, bočných a zadných. Honovanie v základných svaloch okolo pása vám tiež dáva viac energie na vykonávanie kardiovaskulárnych aktivít, ktoré vám pomôžu udržať zdravú váhu.

Švihadlo

Ak chcete optimalizovať výhody skákania cez lano, vyberte lano, ktoré nedosahuje vyššie ako podpazušia, keď stojíte na jeho stred a ťaháte konce nahor. Skočte len 1 až 2 palce nad podlahu, aby ste sa mohli dotknúť iba gúľ vašich nôh. Použite zápästia na spustenie pohybu lana, nie na plecia. Ak vaše ruky unavujú nohy pred nohami, pustite lano a pokračujte v skoku, až kým neukončíte tréning.

Ďalšie výhody

Podľa správy časopisu „The New York Times“ môže skákanie nahor a nadol zvýšiť hustotu kostí, čo môže znížiť riziko zlomenín. Skákajúce lano vám tiež pomôže definovať vaše ramená, zápästia, ruky a nohy podľa časopisu „Fitness“.