Info

Môžete schudnúť, ak používate saunový oblek na bežiacom páse?

Môžete schudnúť, ak používate saunový oblek na bežiacom páse?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Beh na bežiacom páse až do vyčerpania pri kvapkajúcom pote v saune sa môže zdať ako praktický prístup k chudnutiu, ale tento spoločný mýtus má vážne zdravotné riziká. Kardiovaskulárna činnosť s vysokou intenzitou pomáha spáliť uloženú energiu, ktorá podporuje odbúravanie tukov. Použitie sauny v snahe zbaviť nevzhľadné telesné tuky je krátkozraké a nebezpečné. Saunový oblek počas cvičenia zvýši teplotu jadra, takže vaše telo bude musieť minúť vodu obrovskou rýchlosťou, čo nakoniec vedie k ťažkej dehydratácii.

Zdravotné riziká

Nosenie sauny počas vysoko oktánových režimov cvičenia, napríklad beh na bežiacom páse, podľa Military Fitness spôsobuje zdravotné riziká, ako je dehydratácia, poškodenie obličiek v dôsledku extrémnej straty elektrolytov, prehrievanie a celkové vyčerpanie. Okrem toho nadmerné potenie nemá žiadny prínos pre zdravé chudnutie. Saunové obleky sa niekedy používajú medzi športovými športy, ako sú box a zápas, pre pretekárov, ktorí potrebujú na zníženie váhovej triedy pustiť pár libier. Po jedle alebo pitnej vode sa však hmotnosť opäť získa späť.

Strata hmotnosti

Podľa Cleveland Clinic je najlepšou stratégiou na chudnutie spáliť viac kalórií, ako potrebujete. Pravidelné cvičenie v kombinácii so zdravou stravou s nízkym obsahom kalórií vám v konečnom dôsledku pomôže lepšie kontrolovať vašu hmotnosť. Klinika Cleveland odporúča získať najmenej 30 až 60 minút aeróbnej aktivity trikrát týždenne, aby sa správne vykonalo chudnutie prostredníctvom mierne intenzívneho programu fyzickej zdatnosti. Zdravé chudnutie tiež vyžaduje konzumáciu 500 kalórií menej, ako ste zvyknutí, podľa Mayo Clinic. Libra tuku sa skladá z 3 500 kalórií, čo znamená, že každý týždeň môžete stratiť jednu libru tuku tým, že budete jesť menej a cvičíte stabilným tempom.

Aerobné cvičenie s vysokou intenzitou

Beh v saunovom obleku na bežiacom páse nezníži váš pás. Mayo Clinic tvrdí, že 200 libier môže spáliť 664 kalórií za hodinu aerobného cvičenia s vysokou intenzitou. Celkový počet kalórií, ktoré spálite počas cvičenia, sa pri nosení sauny nezmení. Schopnosť vášho tela vykonávať počas cvičenia na vysokej úrovni je vlastne znížená účinkom zahrievania jadra, ktorý spôsobuje sauna. Telo potrebuje vodu, aby správne fungovalo. Saunový oblek núti telo vylievať neprirodzené množstvo vody, čo môže spôsobiť vypnutie svalov.

Výhody zostať hydratované

Chudnutie pri cvičení v saune je dočasné kvôli účinkom dehydratácie. Strata tukov nie je priamym dôsledkom nútenej námahy vyčerpaním. Výhody kardiovaskulárnej aktivity sa však zvyšujú, keď je vaše telo dostatočne hydratované. Telo potrebuje vodu počas cvičenia, aby zásobilo pracovné svaly živinami potrebnými na efektívne fungovanie. Beh na bežiacom páse môže zvýšiť váš metabolizmus a vybudovať svalovú vytrvalosť. Sauna sa nevyžaduje.