Info

Ako brušné svaly ovplyvňujú držanie tela?

Ako brušné svaly ovplyvňujú držanie tela?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Brušné svaly sú skupinou šiestich svalov, ktoré sa ovíjajú okolo stredu tela od hrudnej klietky po panvu. Tieto svaly sú dôležité pre zdravie vášho tela, pretože pomáhajú so všetkým, od dýchania a chôdze po podporu správneho držania tela a zarovnania chrbtice. Vaše telo nemôže správne fungovať bez zdravých brušných svalov. Postupom času môžete zistiť, že aj základné úlohy sú čoraz ťažšie.

Transversus Abdominis

Priečny brušný sval je najhlbšia brušná vrstva, ktorá je najviac spojená s držaním tela, a obalí sa okolo trupu ako zadný podporný pás. Štúdia, ktorú vypracovali Paul Hodges a Carolyn Richardson a ktorá bola uverejnená v časopise Journal of Spinal Disorders, poukazuje na priamu koreláciu medzi silou priečneho svalu a jeho schopnosťou stabilizovať chrbticu a chrániť chrbát a panvu pred zranením. Podľa kineziológa nápravného cvičenia Davida Grisaffiho môže nedostatok sily v tomto svale zmeniť zarovnanie panvy a nakoniec zmeniť držanie tela. Doska predstavovať vám môže pomôcť posilniť tento sval. Postavte sa na brucho lakťami a prstami na podlahe, aby podporili svoju váhu. Narovnajte chrbát, vytiahnite abs a zdvihnite svoje telo z podlahy na 30 až 60 sekúnd.

Vnútorné štrbiny

Po druhé len k priečnej abdominii sú vnútorné šikmé polohy tiež úzko spojené s držaním tela. Vnútorné šikmé oblasti sú umiestnené na každej strane trupu a sú druhou najhlbšou vrstvou brucha a pomáhajú pri rotácii trupu okrem bočnej flexie chrbtice, ku ktorej dochádza pri ohýbaní v páse a nakláňaní hornej časti tela k jednej strane. Šikmé pomôcky pomáhajú pri podoprení a ochrane tela pred zranením počas týchto pohybov. Udržujte svoje vnútorné šikmy silnými pomocou niektorých základných driekov. Ľahnite si na chrbát s rukami za hlavou a pomaly zdvíhajte a spúšťajte trup, vydychujte, keď prídete a vdýchnete, keď idete dole po dobu najmenej 30 opakovaní

Bolesť chrbta

Brušné svaly sú tak úzko spojené s držaním tela, zlá brušná sila môže prispieť k chronickej bolesti chrbta tým, že núti spodnú časť chrbta, aby tvrdšie pracovala a kompenzovala nestabilné jadro. Okrem toho slabé brušné svaly môžu spôsobiť, že žalúdok vyčnieva a ovplyvňuje zarovnanie chrbtice. Preukážte to sami tým, že sa postavíte chrbtom rovno a uvoľnite svaly žalúdka, až kým sa všetko neskryje. Všimnite si, ako sa vaše zadné oblúky nepohodlne cítia. Zatiahnite svaly brucha pevne a cítite, ako sa vaša chrbtica správne zarovnáva.

Ďalšie problémy

Okrem bolesti chrbta spôsobenej zlým držaním tela môžete pociťovať bolesť celého tela aj kvôli slabým brušným svalom. Nesprávne zarovnaná chrbtica môže viesť k subluxáciám, pri ktorých jednotlivé stavce vypadnú z miesta pozdĺž miechy. Tieto subluxácie môžu narušiť zložitý nervový systém, ktorý beží po dĺžke miechy a môžu spôsobiť bolesť alebo nepohodlie kdekoľvek v tele, poznamenáva Svetová chiropraxská aliancia.