Info

Ako môžem urobiť bežiaci pás menej hlučným?


Udržiavanie kondičného behu na bežiacom páse doma znie ako skvelý nápad, ale po sťažnostiach od vašej rodiny alebo búchaní na stenu od vášho suseda môže byť zrejmé, že váš bežecký pás nie je presne tichý. Bežecké pásy majú pracovné časti, a preto môžu z času na čas byť hlučné. Ak chcete, aby bol váš počítač v chode bez nepríjemných poznámok od správcu bytu, nájdite príčinu hluku a opravte ho, aby sa vaše cvičenie neznepokojovalo.

Miesto, miesto, miesto

Ak nastavíte svoj bežiaci pás, môže to výrazne zmeniť hladinu hluku vášho stroja. Aj keď budete chcieť svoj trenažér zastrčiť do kúta, dve steny môžu vytvoriť megafónový efekt, ktorý spôsobí, že hluk z trenažéra sa odrazí od stien a zosilní sa v miestnosti. Ak je to možné, vyberte si pre svoj bežiaci pás centrálnejšie miesto, aby sa steny nestali reproduktorom pre váš hlučný bežiaci pás. Alebo umiestnite svoj bežecký pás dole v suteréne, kde betónová podlaha dokáže absorbovať viac hluku ako zarámovaná podlaha na poschodí.

Druhy podláh

Pravdepodobne máte radi svoje nádherné hardvérové ​​podlahy pre štýl, ale pokiaľ ide o vašu domácu posilňovňu, mohli by to byť hlavní hlučníci. Bežecké pásy sú prirodzene hlučné, a preto niektorí výrobcovia - napríklad Horizon Fitness - navrhujú, aby ste svoj bežecký pás nainštalovali na koberce, ak chcete obmedziť zvuk. Mäkký povrch koberca tlmí hluk oveľa lepšie ako holá podlaha a nebudete sa musieť starať o poškriabanie tvrdého dreva pomocou vášho stroja.

Mats

Ak ste nemali inú možnosť, ako umiestniť svoj bežecký pás na holú zem alebo ak máte susedské sťažnosti od ľudí žijúcich pod vami, budete musieť viac tlmiť zvuk. Gumové bežecké rohože nájdete v obchodoch s príslušenstvom a sú lacným spôsobom na odstránenie problému. Sú to flexibilné, mäkké rohože, ktoré pomáhajú absorbovať niektoré otrasy z bežiaceho pásu pri behu, takže pri behu nezaznamenajú zvuky ani nárazy.

údržba

Všetky bežecké pásy vydávajú hluk. Zvyčajne ide o vírenie alebo búšenie, ktoré sa vyskytuje ako dôsledok pohybu pásu cez valce. Ak však budete počuť ostrejšie zvuky, ako je bičovanie, pískanie alebo brúsenie, mohlo by to znamenať, že v bežiacom páse je niečo voľné. Pravidelná údržba, napríklad dotiahnutie vonkajších skrutiek a mazanie remeňa podľa pokynov výrobcu, vám môže pomôcť udržať bežecký pás v pokojnej a funkčnej oprave.

Čas a použitie

Pravdepodobne zistíte, že v priebehu času sa váš bežiaci pás v skutočnosti stáva menej hlučným. Ak sa váš bežecký pás zdá byť trochu hlučný z krabice, nepropadajte panike. Ako to funguje, pás vyhladí valčeky a zvuk búchania by sa mal časom znižovať. Len si to predstavte ako ďalšiu motiváciu častejšie používať váš stroj.