Info

Spazmy a drvenie brušných svalov


Ak ste niekedy išli na ohýbačku chrumky, vykonávate desiatky alebo stovky drví v snahe vyrovnať si brucho, možno ste počas alebo po rutine zažili kŕče brušných svalov. Nebojte sa, veľa tipov vám môže pomôcť vyhnúť sa kŕčom, alebo ich aspoň zastaviť, hneď ako začnú, podľa Adama Campbella, autora knihy „Zdravie mužov - veľká kniha cvičení“.

Rozcvička

Práca so svalovou skupinou s vysokou intenzitou bez zahrievania môže byť receptom na kŕče, pretože vaše svaly nemusia mať dostatočný prietok krvi na zvládnutie pracovnej záťaže. Skôr ako začnete sériu kríz, skúste do svojej rutiny pridať 10 až 15 minútový kardio komponent. Pracujte od jednoduchého tempa k rýchlejšiemu tempu, pohybujte rukami, nohami a trupom. To priťahuje viac krvného obehu v tele a pripravuje ho na intenzívnejšiu prácu.

Palivo správne

Zakaždým, keď sval funguje, vyžaduje chemickú reakciu vo vašom tele. Na podporu týchto reakcií používa vaše telo elektrolyty. Ak máte nízky obsah horčíka, draslíka, vápnika alebo iného elektrolytu, môžu sa počas cvičenia alebo po ňom objaviť ďalšie kŕče a kŕče. Mnoho športovcov prisahá na banány, pretože obsahujú draslík. Športové regeneračné nápoje a prírodná kokosová voda ponúkajú širšie spektrum elektrolytov. Ak sú pre vás kŕče a kŕče bežným javom, skôr ako začnete pracovať, skonzumujte jedlo alebo pitie bohaté na elektrolyty skoro počas dňa. Ak sa častejšie objavíte kŕče neskôr v noci, konzumujte ich po tréningu.

Natiahnuť

Opracovanie svalov v plnom rozsahu môže spôsobiť kŕče. Ak chcete zmierniť kŕče, skúste natiahnuť kolennú flopu bezprostredne po rutine s krízou. Ľahnite si na chrbát s ohnutými kolenami a nohami rovno na podlahe. Vyklopte obe kolená doprava, aby sa váš kmeň mohol otáčať. Ak sa vaše kolená nedostanú na podlahu, podoprite ich vankúšom alebo podperou. Dýchajte v tejto polohe pre pomalý počet 10 a potom prepnite na ľavú stranu. Tento úsek môžete jemne doladiť natiahnutím kolien bližšie k ramenám alebo spodným pásom.

Poľaviť

Viac niekedy nie je lepšie. Spazmy alebo kŕče môžu byť tiež príznakom nadmerného pôsobenia svalov. Aj keď vás tréner môže trénovať, aby ste vykonali 100 drví, musíte počúvať svoje telo, hovorí Campbell. Drví fungujú brušné svaly; ak máte pocit, že vaše chrbát alebo krk pracujú, nadmerne ste zdaňovali svaly žalúdka. Je lepšie vykonať 50 drví s dokonalou formou, ako robiť 100 so stále svahovitejšou formou, ktorá spôsobuje, že vaše telo sa dostane do kŕčov.