Info

Cvičenie brucha pre dospievajúce dievčatá


Mnoho dospievajúcich dievčat zápasí s hmotnosťou na strednej škole, keď sa zvyšuje časová angažovanosť v triedach a domácich úlohách a čas na cvičenie je obmedzený. Brušná oblasť je v tomto veku spoločným problémom žien. Kombinácia zdravej výživy s kardiovaskulárnym a silovým tréningom spaľuje kalórie a tóny svalov na chudnutie. Pred začatím akejkoľvek novej diéty alebo cvičebného programu by dospievajúci mal hovoriť s lekárom.

Drví

Drtí sú klasické cvičenie brucha, ktoré nevyžadujú žiadne vybavenie a ktoré môžu dospievajúce dievčatá robiť kdekoľvek. Ak chcete urobiť krízu, ležte na chrbte s kolenami ohnutými a chodidlami ležiacimi na podlahe. Položte ruky pod hlavu, aby ste si podopreli krk. Zapojte svoje abs a zdvihnite hornej časti tela z podlahy niekoľko centimetrov. Podržte sekundu alebo dve a nižšie do východiskovej polohy, aby ste dokončili jedno opakovanie. Vykonajte 12 opakovaní, trikrát týždenne.

Dosky

Dosky zachytia vaše brušné svaly, pretože spochybňujú vašu rovnováhu. Ak chcete vykonať dosku, ležte na bruchu s nohami natiahnutými za vami a predlaktiami položenými na zemi, lakte ohnuté. Zapojte žalúdočné svaly a zdvihnite svoje telo z podlahy, vyrovnajte si predlaktia a prsty na nohách. Udržujte chrbát rovno a vyhnite sa vyklenutiu alebo namočeniu chrbta. Pre dokončenie podržte ťah po dobu piatich sekúnd a nižšie. Keď ste silnejší, držte dosku na dlhšiu dobu.

Drepy

Okrem posilnenia brušných svalov pracujú drepy aj nohy a zadok. To je výhodné pre dospievajúce dievčatá, ktoré sa zúčastňujú na športe, ktoré si vyžadujú pevnosť nôh, napríklad na dráhu a futbal. Ak chcete urobiť drep, stojte s nohami vzdialenými od bokov, ruky po stranách. Záveste svoje telo pri bokoch a sklopte ho, akoby ste sedeli na stoličke. Keď kolená dosiahnu uhol 90 stupňov, zastavte a vráťte sa do východiskovej polohy, aby ste dokončili opakovanie. Do 12 drepy, trikrát týždenne.

Stojany na jednotlivé nohy

Stojany na jednotlivé nohy nevyžadujú žiadne vybavenie a budete potrebovať minimálny priestor na pohyb. Avšak ich zahrnutie do tréningu funguje predovšetkým na brušné svaly. Ak chcete urobiť stojan na jednu nohu, stojte s nohami pár centimetrov od seba, kolená mierne ohnuté. Zdvihnite jednu nohu zo zeme asi 3 až 6 palcov a ohýbajte koleno. Pred spustením do východiskovej polohy držte nohu vo výške 10 až 15 sekúnd. Zopakujte pohyb s opačnou nohou.