Info

Čo si môžem dať na svoje basketbalové topánky, aby som predišiel pošmyknutiu?


Šmykľavka je nepriateľom, ktorý posúva tenisky cez prašné podlahy, ako sú automobily na čiernom ľade, s zradnými výsledkami. „Moja hra je o trakcii - všetko o zmene smeru,“ hovorí Dwyane Wade, sedemnásobný Miami Heat All-Star. • Keď idem na prašný dvor, mám pocit, že nemôžem urobiť kroky, ktoré chcem urobiť. Navyše som viac ohrozený zranením. Eliminácia sklzu poskytuje rovnováhu, kontrolu a stabilitu. Kľúč spočíva v podrážkach vašich basketbalových topánok.

Dust sa stane

Pred začatím hier v telocvičniach zostávajú pred hrou málo času na vyčistenie. Tvrdé drevo rýchlo koláče s špinou vtiahli fanúšikov a hráčov. Prach sa stáva úplne nebezpečným, zvyšuje sa na podrážkach a znižuje trakciu. Znečistené topánky pošmyknú, znížia efektivitu hráča a vedú k možným zraneniam. Los Angeles Clipper Chris Wilcox súhlasí: „Ak máte hladké spodky topánok, nemôžete sa uchopiť a to znamená, že nemôžete zasadiť, zostať so svojím mužom alebo lietať.“

Hráči tradične čistili svoje podrážky slinami. Niektorí vyprskávajú kaluže na kurt na vyplachovanie tenisiek. Iní si olízali prsty alebo pľuli do dlaní skôr, ako si z topánok utreli špinu. Wade poznamenal, že je to nechutné, nehovoriac o nehygienických.

Lepkavé trakčné podložky

Lepkavé trakčné podložky sú umiestnené na kurte, kde hráči rýchlo prechádzajú špinou zo svojich nôh pred začiatkom hry. Základňa ukotvuje vymeniteľný zväzok 50 recyklovateľných polyetylénových fólií. Rebrovaný gumený chrbát ho chráni a zároveň chráni podlahu. Nečistoty nalepte, aby ste vyčistili fólie potiahnuté lepidlom bez prenosu lepivosti späť na podošvy.

Lepkavá horná vrstva zachytáva nečistoty, prach a podlahový vosk a zabraňuje ich hromadeniu na topánkach. Hráči odstraňujú listy, keď sú škaredé a odkrývajú čerstvé. • Pri práci na obuvi tvrdí Rory O'Neil, východiskové centrum pre Univerzitu v južnej Kalifornii. • Lepkavá podložka je ešte pohodlnejšia a udržuje vaše ruky a ústa čistejšie

Acetónové riešenie

Výrobcovia acetónových podrážok žiadajú o revolúciu v basketbale s trakčnou technológiou. Produkt je navrhnutý tak, aby čistil a obnovoval lepivosť teniskám bez toho, aby bol lepivý, čím sa zabráni pošmyknutiu a zvýši sa výkonnosť súdu. Spoločnosť Wade produkt testovala a schválila a pomohla s návrhom jeho aplikátora.

Postavené podobne ako navíjací antiperspirant, je ľahko roztiahnuteľné na chodidlách pomocou priloženého aplikátora špongie. Je schválený pre použitie v NBA, NCAA, NFHS, NBAT a intramurálnej, mládežníckej a stredoškolskej hre.

Spodné čiary

Veľkosti lepivých rohoží siahajú od osobných až po tímové, so štýlmi od stôp bez podložiek až po modely na báze gumy s držadlami na prenášanie. Ceny sa líšia podľa výrobcu a možností. Efektívne a ľahko spravovateľné. Používajú sa na majstrovstvách NCAA od roku 1994. K dispozícii je vlastná tlač.

Acetónové riešenia sa ľahko používajú a sú prenosné. Výrobca tvrdí, že jedna aplikácia zostáva účinná 10 až 15 minút. 8-uncová fľaša dodáva 16 hier pre jedného hráča, aplikovaných trikrát na hru.

Zdroje