Info

Abdominálna adhézia zo sit-upov a drtí

Abdominálna adhézia zo sit-upov a drtí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Adhézie sú zväzky tesného tkaniva podobného jazve, ktoré sa tvorí medzi dvoma orgánmi alebo povrchmi vo vnútri vášho tela. Medzi najbežnejšie príčiny brušných adhézií patria: apendicitída, endometrióza, divertikulitída, rakovina a invazívna chirurgia. Mierne alebo dočasné adhézie sa môžu rozvíjať po opakovaných cvičeniach, ako sú beh, sit-up, brušné drvenie alebo iné formy silového tréningu. Mierne adhézie vyvolané cvičením môžu časom zmiznúť. Ťažšie adhézie môžu vyžadovať terapiu alebo chirurgický zákrok.

Príznaky

Abdominálna adhézia vytvorená medzi žalúdkom, črevami alebo inými brušnými orgánmi môže spôsobiť bolesť, nadúvanie, nevoľnosť, zvracanie a zápchu. So zvyšujúcou sa závažnosťou alebo veľkosťou adhézie sa symptómy stanú viditeľnejšími. Adhézia spôsobená chirurgickým zákrokom, apendicitídou alebo inými zdravotnými problémami môže existovať bez príznakov. Môžete to však začať cítiť pri cvičeniach, ako sú napríklad sedenia v sede alebo brušná drvina. Zapojenie sa do brušných drtí môže zhoršiť a zvýšiť tesnosť predchádzajúcej adhézie brucha, aby bolo viditeľné.

Liečba

Mierne adhézie vyvolané cvičením, ako sú adhézie vyvolané brušnými drtami, zvyčajne nevyžadujú lekárske ošetrenie a často odídu tým, že odpočinú v postihnutej oblasti brucha. Uvoľnením a nepríjemným pocitom môžete zmierniť tepelné terapie, ako sú horúce vodné kúpele, parné kúpele alebo sauny. V niektorých prípadoch sa ako liečba môže použiť aj strečová a masážna terapia. Vážnejšie abdominálne adhézie, ktoré sa vyvinuli z apendicitíd, endometriózy, chirurgického zákroku alebo traumy, si môžu v priebehu času vyžadovať lekárske ošetrenie, ak adhézie začnú spôsobovať problémy s blokádou čriev alebo plodnosťou. Lekári budú chirurgický zákrok považovať iba za poslednú možnosť, pretože ďalší chirurgický zákrok zvyšuje riziko ďalších adhézií.

Dôležité informácie

Vaše orgány a tkanivá potrebujú živiny, aby boli zdravé. Dobrá nutričná rovnováha udrží vaše telo v pohybe tekutým spôsobom a zníži riziko vzniku adhézií. Úbytok kľúčových výživných látok povedie k poškodeniu, ktoré môže spôsobiť únavu vašich svalov. Keď sú svaly unavené a iné vnútorné tkanivá sú slabé z dôvodu nesprávnej výživy, nadmerné cvičenie môže spôsobiť nové adhézie alebo zhoršiť existujúce.

Prevencia

Viac ako 90 percent brušných adhézií je spočiatku spôsobených chirurgickým zákrokom. Tieto môžu byť neskôr zhoršené niektorými formami cvičenia, ako sú napríklad brušné drví. Podniknite kroky na zníženie rizika chirurgického zákroku a choroby, aby ste zabránili adhézii. Mierne cvičenie a jesť výživovo vyváženú stravu zníži vaše riziko zdravotných problémov, ktoré si vyžadujú chirurgický zákrok. Cvičenie je účinný spôsob udržiavania tela a tekutín, keď sa vykonáva správne. Ak sa tieto cviky robia správne a s mierou, je možné zabrániť novým zrastom zo sedadiel a brušných drví.