Info

Môžete si umyť jogu Mat?


Špinavá, páchnuca podložka na jogu môže vážne ovplyvniť váš stav mysle pri smerovaní do triedy jogy. Z jasného hľadiska je pranie rohože jednoduché a mohlo by to vo vašej praxi znamenať veľký rozdiel. Udržiavanie svojej podložky v čistote nielen udržuje jej vôňu sviežu, ale zbavuje sa aj baktérií a pomáha chrániť lepkavý povrch vášho nevyhnutného nástroja na jogu. Pomocou správnych ingrediencií a techník sa v nasledujúcich mesiacoch povie „Om“.

Na čistenie alebo na čistenie

K dispozícii sú dva typy jogových rohoží - rohože vyrobené z PVC a tkaniny vyrobené z pevne tkanej textílie. Našťastie sú obidve úplne umývateľné, takže si nemusíte robiť starosti s poškodením rohože čistením. Oba typy rohoží sú určené na pravidelné čistenie, pokiaľ použijete správnu taktiku. Vaša rohož nepotrebuje drsné saponáty alebo drhnutie, ale ľahká ruka môže urobiť dlhú cestu pri udržiavaní čistoty a bez baktérií.

Ručné umývanie

Ak ste nervózni z poškodenia jogy, umývanie rúk je spôsob, ako ísť, najmä pre PVC rohože. Po každom použití je dobré si rohož umyť rukou, takže naplňte sprejovú fľašu vodou a niekoľkými kvapkami saponátu alebo jednej časti vody a jedného dielu octu. Niektorí jogíni tiež pridávajú niekoľko kvapiek éterického oleja, aby sa ich rohože cítili lepšie. Po každej triede stačí rohož striekať, jemne ju utrieť čistou utierkou a potom ju nechať uschnúť na vzduchu. Ak si neželáte, aby bol váš sprej na triede, jednoducho si hotovú rohož naviňte, keď budete hotoví, a odneste ju na rýchle čistenie.

Pranie v práčke

Látkové rohože a dokonca väčšina rohoží z PVC je možné prať v práčke - stačí si prečítať pokyny pre konkrétnu rohož. Trik, ako si prať rohožku v práčke, je nenechať ju prejsť odstreďovacím cyklom, ktorý môže rohož vytiahnuť a natiahnuť z tvaru. Stačí použiť jemný prací prostriedok - detský prací prostriedok funguje dobre - a spustiť ho v jemnom cykle každých pár týždňov na dôkladné čistenie. Ak sa vám nepáči myšlienka práčky prať v práčke alebo podľa pokynov nie, ponorte ju do vody - vaňa funguje dobre - s trochou pracieho prostriedku na ľahké pranie.

Pokyny na sušenie

Podložky na jogu by sa mali po umytí vždy vysušiť na vzduchu. Vaša sušička na prádlo je príliš tvrdá na rohože z PVC a mohla by roztaviť alebo zdeformovať tvar. Dokonca aj vláknité rohože vydržia dlhšie, ak ich necháte uschnúť na vzduchu; Len sa uistite, že nevysychate ani na slnku. Slnko môže rozkladať vlákna a spôsobiť, že rohože budú krehké. Namiesto toho je najlepšia stávka na sušenie v práčovni. Môže to pomôcť investovať do dvoch rohoží, takže nemusíte vynechať triedu, keď váš obľúbený ešte stále schne.