Info

Môže žena súčasne získať svalovú hmotu a chudnúť?


Ako žena si môžete súčasne vyvinúť svalový tonus a schudnúť, ale ak máte veľmi nadváhu, tieto svaly sa môžu schovať, až kým sa hmotnosť nezníži. Výhodou však je, že sa budete usilovať o dosiahnutie oboch cieľov súčasne: Cvičenie na váhe zvyšuje váš metabolizmus a pomáha vám dosiahnuť váš cieľ chudnutia. Neznepokojujte sa, ak sa vaša váha spočiatku zvyšuje, aj keď sa veľkosť pasu zmenšuje - sval zaberá menej miesta ako tuk, ale váži viac.

Chudnutie

Chudnutie vyžaduje, aby ste strávili viac kalórií, ako konzumujete. Najzdravší a najúčinnejší spôsob, ako schudnúť a udržať ho, je neustále meniť stravu a pravidelne zvyšovať množstvo cvičenia. Výmena sladkých pochutín, spracovaných potravín a potravín s vysokým obsahom nasýtených tukov, ako sú balené sušienky, zemiakové lupienky a mastné mäso, celými potravinami bohatými na vlákninu, ako sú ovocie, zelenina a fazuľa, je dobrým prvým krokom k strate hmotnosti. Ak pridáte najmenej 30 minút mierneho cvičenia každý deň, spálite ďalšie kalórie. Tieto zmeny stravovania a cvičenia vám dodajú ďalšiu energiu, zatiaľ čo súčasne pracujete na rozvoji svalov.

Svalová

Osvieženie si vyžaduje tréning odporu. Odporové cvičenia sú opakujúce sa pohyby s hmotnosťou - hmotnosť vášho tela alebo stroja, ktoré môžu posilňovať vaše svaly. Ženy by mali absolvovať jednu 30 až 60-minútovú tréningovú rezistenciu najmenej dva a až tri alebo štyri dni týždenne v nesledujúcich dňoch, aby sa rozvinul svalový tonus. Cielte cvičenia na konkrétne oblasti tela, kde chcete zvýšiť svoje svaly.

Tipy

Pri navrhovaní cvičebných postupov si stanovte konkrétne ciele týkajúce sa rozvoja svalov a chudnutia, aby ste si vybrali najvhodnejšie cvičenia a sledovali svoj pokrok. Vyberte si aktivity, ktoré vás baví, aby ste zostali motivovaní na prácu. Ak ste sa nikdy nepokúsili stať sa svalnatým, experimentujte s rôznymi metódami, ako je napríklad používanie telocvične, voľné závažia, kliešte a drví, kým nenájdete progres, ktorý vám najviac vyhovuje.

Výhody

Silový tréning ponúka veľa výhod pre celkové zdravie žien, vrátane posilnenia kostí a kĺbov, prevencie artritídy a zníženia krvného tlaku. Podľa správy spoločnosti ABC News ženy po menopauze prinášajú osobitné zdravotné výhody tým, že sa zameriavajú na rozvoj svalov, pretože svalová hmota u žien začína klesať, keď dosiahnu svoju polovicu 30. rokov. Chudnutie môže pomôcť predchádzať kardiovaskulárnym chorobám, mozgovej príhode a určitým typom rakoviny a cukrovky. Rutinné cvičenie zahŕňajúce chudnutie a svalové tonizovanie vám môže dať viac energie, povzbudiť lepší spánok, zlepšiť vašu náladu a mať pozitívny vplyv na váš sociálny systém.