Info

Dokážete zacvičiť s úľami?

Dokážete zacvičiť s úľami?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Urticaria - bežne nazývaná žihľavka - je stav kože, ktorý spôsobuje opuchnuté červené svary a svrbenie. Americká vysoká škola pre alergiu, astmu a imunológiu uvádza, že asi 20 percent ľudí dostane žihľavku v určitom okamihu svojho života. Aj keď sa u žihľaviek môže cítiť zle, táto podmienka neznamená, že sa musíte vzdať svojho tréningového postupu. Cvičenie s úľmi je zvyčajne bezpečné, pokiaľ vám lekár alebo alergológ nedoporučil inak.

Čo sú úle?

Úle sú spôsobené histamínmi, chemickými látkami, ktoré telo uvoľňuje v reakcii na stres a infekciu. Ľudia, ktorí vypuknú v úľoch, uvoľňujú histamíny, keď sú vystavení chemikáliám, ktoré nie sú inak nebezpečné, čo robí z úľov formu alergickej reakcie. Niektoré potraviny, uhryznutie hmyzom, podráždenie pokožky vodami a parfumami a infekciami môžu spôsobiť úľavu. Úle zvyčajne trvajú šesť týždňov alebo menej, ale často prichádzajú a odchádzajú iba za pár hodín. Antihistaminiká, ako je napríklad Benadryl, môžu pomôcť vášmu úliu upratať, ale ak sa u vás vyskytnú chronické alebo mimoriadne bolestivé úle, obráťte sa na svojho lekára.

Cvičenie s úľmi

Cvičenie s úľmi je vo všeobecnosti bezpečné, no trenie a poškriabanie úľov ich môže zhoršiť. Preto sa vyhnite cvičeniam, ktoré vyvíjajú tlak na postihnuté miesto, a noste nezúžený odev. Zachytená vlhkosť v cvičebnom oblečení môže vaše úle zhoršiť. Ak máte na rukách ruky alebo v inej oblasti úle, ktoré potrebujete na cvičenie, vyvarujte sa, kým nebudú vaše úle pod kontrolou.

Cvičenie a podráždenie

Pretože niektoré chemikálie môžu úle zhoršiť, niektoré cvičebné postupy môžu spôsobiť problémy. Napríklad gymnastky, ktoré používajú na vytváranie trenia kriedu alebo prášok, môžu zistiť, že tieto látky dráždia ich úle. Problémom môže byť aj cvičebná výstroj, ktorá prišla do kontaktu s alergénmi, preto si pred cvičením dôkladne vyčistite závažia, tyče a cvičebné stroje, ak ste už nedávno mali úľ.

Cvičenie a teplo

Niektorí ľudia zistia, že teplo zhoršuje ich úle a teplo a pot zo cvičenia môže byť pre niektorých ľudí spúšťačom. Teplo môže spôsobiť, že vaše telo zvýši viac histamínov, najmä ak sa potíte silne alebo intenzívne cvičíte. Ak zistíte, že teplo zhoršuje vaše úle, počas chladnejšieho počasia sa držte aktivít s nízkym počtom kľúčov alebo zostaňte vo vnútri, kým vaše úly nezmiznú.