Info

Cvičenie brucha pre veľké brucho


Sploštenie veľkého brucha vyžaduje kombináciu diéty a cvičenia. Eliminácia potravín s vysokým obsahom cukru a škrobu a konzumácia väčšej zeleniny a iba chudého mäsa zníži príjem kalórií. Kardiovaskulárne cvičenie, ako je chôdza, jogging alebo bicyklovanie, spália viac kalórií. Kombinácia odoberie tuk. Abdominálne cvičenie potom môže napnúť žalúdočné svaly a vytiahnuť ten veľký brucho plochý. Skôr ako začnete s akýmkoľvek programom na chudnutie alebo cvičenie, poraďte sa so svojím lekárom.

Chôdza

Chôdza sa nemusí zdať ako cvičenie na bruchu, ale klinika Mayo odporúča svižnú chôdzu ako jemný spôsob s nízkym dopadom na úpravu pasu. Hodina chôdze, hovorí Mayo, spáli 200 až viac ako 300 kalórií u 160 libier osoby, v závislosti od rýchlosti chôdze. Ak chcete stratiť libru, musíte vytlačiť 3 500 kalórií. Chôdza tiež slúži ako dobré zahrievanie pre intenzívnejšie brušné cvičenia.

Pilates

Cvičenia pilates poskytujú výhody pre kardio aj pre sily. Základným pohybom je stovka. Ľahnite si na chrbát s nohami mimo podlahy a ohnutými kolenami, aby boli vaše holene paralelné s podlahou. Narovnajte nohy asi v uhle 45 stupňov a zdvihnite hlavu a ramená, potom zdvihnite ruky a energicky ich napumpujte tri až štyri palce od podlahy. Ďalšie variácie menia pohyby rúk a nôh.

Dosky

Dosky sú ďalším základným cvičením brucha, ktoré sa vykonáva lícom nadol alebo nabok. Pokiaľ ide o prednú dosku, ľahnite si na lakte a kolená lícom nadol, potom si narovnajte nohy a telo zdvíhajte priamo medzi lakte a prsty po dobu 30 až 60 sekúnd. Urobte podobný pohyb na vašej strane, držte svoje telo na lakte a chodidle na minútu. Vymeňte prednú dosku tak, že zdvihnete jedno rameno po jednom a bočné dosky tým, že otočíte svoje telo na stranu, pričom celý čas držíte žalúdok rovno.

Natiahnuť

Ďalším jednoduchým cvičením je roztiahnutie rúk a nôh. Na ruky a kolená zdvihnite pravú ruku a ľavú nohu, potom ľavú ruku a pravú nohu, 15 až 20 krát na každej strane. Potom si na brucho vyrovnajte ruky pod plecami a urobte „kobru“, zdvihnite svoje plecia z podlahy pomocou jadrových svalov a netlačte rukami hore. Pokúste sa zdvihnúť boky, aby to bolo ešte ťažšie.

Pľúce a drepy

Plíce a drepy tiež pomáhajú. Postavte sa a vkĺznite dopredu jednou nohou. Ohnite zadnú nohu tak, aby sa koleno takmer dotýkalo podlahy a otočte vaše telo na jednu stranu, potom na druhú. Držte závažia vo svojich rukách a zdvihnite ruku na strane zadnej nohy, keď budete hľadať väčšiu intenzitu. Postavte sa s rukami dopredu a ohnite nohy tak, aby ste si dali pod nohy, potom si ruky otočte na jednu stranu. Vymeňte strany s každým drepom.

Zdroje