Info

Čo keď nemôžete urobiť Pull-Up pre P90X?


Ak plánujete urobiť P90X, môžete očakávať, že počas 90 dní programu urobíte veľa vyťažení. Ak vám však chýba horná časť tela, môžete mať ťažkosti s vykonaním jedného rozťahovania. Ak sa tak stane, nebojte sa. Na vytiahnutie môžete použiť jednu z alternatív, kým si nevytvoríte silu, ktorú musíte urobiť normálne.

Pull-Up test

Predtým, ako začnete tento intenzívny režim, vykonajte test P90X Fit. Jeho cieľom je skontrolovať, či ste skutočne pripravení na tento program, a jeho časť zahŕňa rozťahovací test. Pri testoch s ťahaním sa používa široká priľnavosť, ktorá je namáhavejšia ako pri bežných a priľnavosti s blízkou priľnavosťou. Ak dokážete urobiť tri zábery so širokým záberom, ste pripravení na P90X. Ak dokážete urobiť jeden alebo dva pull-upy - alebo možno vôbec žiadny - stále môžete urobiť P90X, ale budete potrebovať alternatívne techniky pre pull-up cvičenia.

Odporové pásky

Jednou z alternatív k vykonávaniu pull-upov je robiť odporové sťahovacie pásky na ich mieste. Ak to chcete urobiť, budete potrebovať sadu odporových pások, ktoré sú dodávané s príslušenstvom na ich pripojenie k hornej časti vašich dverí. Vyberte si silu pásma, ktorá vám umožní vykonávať maximálne 20 opakovaní. Vykonajte sťahovacie práce sedením na zemi niekoľko metrov dozadu od dverí a zatiahnutím za pásy. Videá P90X demonštrujú špecifiká každého typu pull-upu.

Stolička-Assisted

Ďalšia technika demonštrovaná vo videách P90X využíva stoličku na podporu počas ťahov. To zbaví váhu rúk určitú váhu, čo vám umožní ľahšie robiť ťahy. Jednoducho položte stoličku pred seba, kde si môžete pohodlne postaviť jednu nohu na chrbát. Stoličku používajte iba na zníženie hmotnosti na rukách, nie na tlačenie. Ak sa stolička nakloní dozadu, znamená to, že sa príliš tvrdo tlačíte a podvádzate.

Chin Up Max

Hoci to nie je demonštrované vo videách P90X, tvorca Beachbody odporúča používať svoj produkt Chin Up Max, ak zápasíte s pull-up. Chin Up Max je systém napínacích pásov, ktoré sa pripevňujú k sťahovacej tyči, so slučkou pre vaše chodidlá na druhom konci. Tým, že stojí v slučke, kapely vám zopierajú časť vašich ramien, čo vám pri vykonávaní ťahov poskytuje pomoc.